Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

ЄС може виключити Україну із «зеленої зони». У МЗС розповіли, як це вплине на українців

Нині Україна в «зеленій зоні» ЄС. Проте рішення може змінитися на тлі збільшення захворюваності на COVID-19. Фото: Pixabay

Нині Україна в «зеленій зоні» ЄС. Проте рішення може змінитися на тлі збільшення захворюваності на COVID-19. Фото: Pixabay

У разі якщо ситуація з поширенням коронавірусу в Україні й надалі погіршуватиметься, влада Євросоюзу може виключити нашу країну з так званого «зеленого» списку. Громадяни держав, які входять до нього, можуть безперешкодно здійснювати туристичні поїздки до ЄС.

Як зазначив речник українського МЗС Олег Ніколенко, наразі під загрозою виходу із «зеленої» зони опинилося багато країн – ситуація з COVID-19 загострюється не лише в Україні.

Quote«У разі ухвалення рішення ЄС про виключення України із «зеленої зони» безвіз не скасовується — воно лише вводить тимчасові обмеження на несуттєві (туристичні) поїздки задля протидії поширенню коронавірусної хвороби… У разі ухвалення рішення ЄС не встановлює автоматично нові правила перетину кордону, а лише надає рекомендації державам-членам Євросоюзу. Остаточне рішення про дозвіл або обмеження того чи іншого типу поїздок для громадян України кожна держава ухвалює окремо на національному рівні», — йдеться в його дописі.

Керівництво блоку переглядає й оновлює склад «зеленої зони» що два тижні. Актуальну інформацію про умови в’їзду українці можуть переглянути на інтерактивній мапі МЗС України.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Контекст. Станом на 18 жовтня «червону» зону карантину ввели в п'яти областях (Херсонській, Донецькій, Дніпропетровській, Одеській і Запорізькій), але рівень захворюваності перевищує допустимі значення більш як у половині регіонів. У «жовтій» зоні нині перебувають Вінницька, Закарпатська, Кіровоградська, Полтавська, Рівненська та Тернопільська області, решта – у «помаранчевій».

Коментарі

Всі новини