Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Засідання РНБО: нові санкції, видобуток корисних копалин і План оборони України

Олексій Данилов. Фото: стоп-кадр відео

Олексій Данилов. Фото: стоп-кадр відео

У п'ятницю, 15 жовтня, відбулося засідання РНБО. Очікувалося, що в центрі уваги будуть опалювальний сезон і мало не націоналізація корисних копалин. Але обговорювалися інші питання. Про це сказав секретар РНБО Олексій Данилов на брифінгу.

На порядку денному засідання РНБО було п'ять основних питань:

  • затвердили перший в історії «План оборони України», над яким працювали два роки. Там прописуються основи в тому числі територіальної оборони;
  • розглянули «Стратегію біобезпеки», яка стосується пандемії коронавірусу. Подробиць Данилов не привів;
  • про інформаційну безпеку доповідав міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко;
  • ввели персональні санкції щодо осіб, які брали участь в голосуванні в Держдуму РФ і забезпечували організацію проведення виборів на окупованій території Донбасу та Криму. Таких 237 осіб;
  • доповідь глав СБУ і МВС про справи, пов'язані з держзрадою. Всього було 1 600 таких справ з 2014 року. 400 осіб були в розшуку. Скільки справ в судах Данилов не сказав, заявивши лише, що там «велика кількість».

Що стосується опалювального сезону, то Данилов заявив, що рішення будуть прийматися «в разі необхідності». При цьому «є питання з вугіллям», визнав секретар РНБО.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Про перспективу загальнонаціонального локдауну Данилов не сказав. «Пік пандемії настане в кінці цього місяця. В період з 20-30 жовтня по 4-5 листопада», — заявив він.

Секретар РНБО запевнив, що у влади є чітке розуміння того, скільки койко-місць може знадобитися. «Порядку 50-52 тисяч осіб можуть перебувати в піковий період в лікарнях.»

Підписуйтесь на нас в Google News!

На питання про Pandora Papers і офшорах президента Володимира Зеленського Данилов відповів, що чітких доказів відмивання коштів не було пред'явлено.

Санкції запровадили проти компанії Mere — ритейлера, який працює в Україні. Це проєкт власників російської мережі «Світлофор».

Данилов натякнув, що міністр екології Абрамовський може втратити посаду, «якщо не буде виконувати розпорядження президента».

Для обговорення питань контрабанди були запрошені керівники Одеської митниці. Особи, які перебувають під санкціями, остаточно свою діяльність не припинили. Тому Зеленський запропонував зібратися наступного тижня, щоб врегулювати питання по митниці.

Триває робота щодо кримінальних авторитетів і злодіїв в законі. З 17 злодіїв в законі, які були під санкціями РНБО, одні покинули територію України, інші перебувають в СІЗО.

СБУ буде розбиратися, як 23 компанії отримали ліцензії на видобуток вуглеводнів. «Відкрито кримінальну справу», — сказав Данилов. Від двох ліцензій відмовилася сім'я Злочевських, але інші поки не поспішають цього робити.

З 1 листопада почне працювати портал на базі РНБО, там покажуть все 3044 компанії, які отримали ліцензії на розробку корисних копалин.

Додатково. У вересні головний санітарний лікар України Ігор Кузин повідомив, що пік захворюваності на коронавірус в Україні може припасти на жовтень, тоді як в попередніх прогнозах йшлося про листопад. Він додав, що ситуацію може врятувати тільки масова вакцинація.

Коментарі

Всі новини