Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Пік захворюваності, особливості «Дельти», медвідвід та підробні сертифікати – головне з інтерв’ю Кузіна

Інтерв’ю головного санлікаря Ігоря Кузіна «РБК-Україна». Фото: УНІАН

Інтерв’ю головного санлікаря Ігоря Кузіна «РБК-Україна». Фото: УНІАН

Заступник міністра охорони здоров'я — головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв’ю виданню «РБК-Україна» розповів про нові прогнози пікової захворюваності українців на коронавірус, особливості перебігу штаму «Дельта» та відповідальність за підробку COVID-сертифікатів.

Коли чекати нового піку

За словами головного санлікаря, пік захворюваності в Україні може наступити вже в жовтні, тоді як попередні прогнози стосувалися листопаду.

Quote«Раніше ми, дійсно, вважали, що піковий рівень навантаження на систему охорони здоров'я припаде на листопад-грудень цього року. Зараз ми бачимо, що майже за всіма прогнозами такі пікові навантаження можуть бути раніше», — зазначив Кузін.

Він додав, що наразі прогнозувати щось конкретне важко, оскільки дані змінюються чи не щодня. Однак наголосив, що ситуацію може врятувати лише вакцинація.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Зараз МОЗ максимально скоротило інтервали введення між двома дозами вакцини. Це зроблено для того, щоб якомога більше людей було охоплено щепленнями саме до початку епідемічного підйому захворюваності», — вказав Кузін.

Чим особлива «Дельта»

Головний санлікар наголосив, що варіант коронавірусу «Дельта» дуже відрізняється від штаму «Альфа», який поширювався країною раніше. За його словами, багато людей, які мають традиційні для застуди симптоми, можуть і не здогадуватися, що підчепили «Дельту». На відміну від попередніх штамів, цей не видає себе зникненням нюху чи смаку. З огляду на це, населенню необхідно за появи перших симптомів ГРВІ пройти лабораторне дослідження на коронавірус.

Quote«Зазвичай коронавірусна хвороба, «Дельта»-штам зокрема, починається як звичайна гостра респіраторна вірусна інфекція: це нежить, слабкість, підвищення температури тіла. У вакцинованих людей у разі інфікування спостерігається стерта субклінічна форма захворювання, яка протікає простіше і без типових симптомів», — додав Кузін.

Підробні ковідні сектифікати

Головний санлікар визнав, що проблема з поширенням підробних COVID-сертифікатів дійсно існує. Він застеріг лікарів, що рано чи пізно про всі ці випадки внесення до бази людей, яких насправді не щеплювали, стане відомо. Кузін додав, що наразі ведеться приблизно 300 кримінальних проваджень за цими випадками.

Він також нагадав, що міністерство ініціювало внесення змін до Кримінального кодексу з метою посилення відповідальності за додавання неправдивих даних до системи охорони здоров’я.

Що робити людині з медвідводом

Кузін розповів, що насправді протипоказань щодо введення вакцин проти коронавірусу дуже мало – в цьому разі може йтися лише про «абсолютні медичні протипокази». За його словами, в Україні таких людей менше ніж 1%.

Для прикладу він навів серцево-судинні захворювання. За словами Кузіна, хвороби, які входять до цієї категорії, є навпаки показаннями для проведення щеплень, оскільки особи з супутніми захворюваннями важче переносять коронавірусну хворобу. Остаточне рішення щодо вакцинації має приймати сімейний лікар.

Якщо ж людина справді має протипоказання щодо проведення щеплень, вона отримає відповідну довідку. Для таких осіб роботодавці мають продумати альтернативні варіанти роботи на період дії в регіоні обмежень «жовтої» або «червоної» зон, наприклад дистанційна робота або регулярне тестування.

За умови якщо особа потрапила до лікарні після введення першої дози вакцини, наприклад, із випадком анафілаксії, їй можуть надати довідку про часткову вакцинацію із протипоказанням до її завершення. Також якщо таке трапиться, людині можуть рекомендувати зробити другу дозу вакциною іншого типу. Кузін наголосив, що втрата свідомості під час вакцинації не є несприятливою подією після імунізації, оскільки це пов’язано з психоемоційним станом людини.

Контекст. Раніше Кузін прогнозував, що пандемія COVID-19 у світі може тривати від двох до п'яти років залежно від того, як швидко створять універсальну вакцину або розроблять дієвий протокол лікування.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини