Facebook Pixel

«Зелений» і «жовтий». В Україні будуть видавати два сертифікати вакцинації

В Україні будуть видавати два внутрішніх паспорти вакцинації. Ідеться про «жовтий» для людей, які зробили одну дозу вакцини від коронавірусу, і «зелений» — для тих, хто пройшов повний курс вакцинації.

Як розповів головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв'ю з медичним експертом ЮНІСЕФ Катериною Булавіновою, головна відмінність двох сертифікатів — це термін їх дії.

Зокрема, «зелений» діятиме рік (його спочатку видають на пів року, але після цього періоду потрібно відмовитися від нього і завантажити новий, який також діятиме півроку), «жовтий» же буде чинний з моменту першого щеплення до другого.

За словами Кузіна, власники двох сертифікатів вакцинації матимуть однакові привілеї в разі посилення карантину, наприклад вони зможуть відвідувати спортзали та ресторани.

Quote«Нині напрацьовується проєкт постанови Кабінету Міністрів. Сподіваюся, що цього або на початку наступного тижня він вже буде ухвалений», — відзначив санлікар.

Кузін додав, що наступного тижня Міністерство охорони здоров'я офіційно пояснить, як буде працювати сертифікація. Натепер із виданням сертифіката виникла технічна затримка, оскільки він генерується тільки після двох доз.

Контекст. 4 серпня стало відомо, що українські COVID-сертифікати в застосунку «Дія» успішно пройшли технічне оцінювання в Європейському Союзі. Повністю їх визнали 19 числа.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉