Facebook Pixel

Самостійна генерація та дія на пів року: як будуть працювати COVID-сертифікати в «Дії»

Українські COVID-сертифікати в «Дії» офіційно визнали в Європейському Союзі. Українці, які пройшли повний курс вакцинації, зможуть згенерувати його для подорожей після поновлення, що може тривати ще декілька днів, повідомив на брифінгу віцепрем'єрміністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Про те, як додати сертифікат вакцинації в «Дію», як і скільки він працюватиме, — у матеріалі The Page.

Коли COVID-сертифікати з'являться в «Дії»

У своєму Telegram-каналі Федоров повідомив, що сертифікати перебувають на фінальній стадії бета-тестування. Оновлення вже завантажили у PlayMarket, AppStore і чекають на підтвердження.

«Застосунок оновлюється, і це може тривати кілька годин або днів. Потрібно ще кілька днів, щоб повноцінно всі українці отримали оновлену версію. Це залежить від Google і Apple. Усе, що залежало від України, ми всі разом зробили».

Михайло Федоров

Михайло Федоров

віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації

photo-2021-08-20-13-58-25.jpg

Які сертифікати будуть доступні в «Дії» та скільки вони діятимуть

За словами Федорова, українцям будуть доступні два COVID-сертифікати: для подорожей за межі України та внутрішній. У першому буде більше медичної інформації та не буде фото, а в другому — менше медичної інформації та буде фото. Перевірити дійсність документа можна буде за QR-кодом.

Строки актуальності COVID-сертифіката прописані відповідно до міжнародних вимог, і в більшості країн він діятиме 180 днів від дня генерації. У повідомленні на сайті Міністерства цифрової трансформації за підсумками брифінгу уточнюється, що ці строки можуть як змінюватися залежно від даних медичних досліджень, так і відрізнятися залежно від країни.

Як додати сертифікат вакцинації в «Дію»

Щоб згенерувати сертифікат вакцинації в «Дії», потрібно:

  • в оновленій версії програми натиснути «Послуги» та вибрати «COVID-сертифікат»;
  • після цього натиснути «Отримати сертифікат»;
  • завдяки «Дія. Підпісу» підписати запит на передання даних з ЕСОЗ у «Дію», після чого сертифікат з'явиться у вашому смартфоні.

Сертифікат вакцинації на порталі «Дія»

Найближчим часом Мінцифри має запустити генерацію COVID-сертифіката і на порталі «Дія». Його можна буде роздрукувати та використовувати без інтернету. Має з'явиться й можливість отримати сертифікат після негативного ПЛР-тесту, що буде дійсний 72 години.

Також Україна визнала ковідні сертифікати ЄС та інших країн з ініціативи Digital COVID Certificate, що дасть змогу країні вільно впускати туристів із цих країн.

Контекст. 4 серпня стало відомо, що українські COVID-сертифікати в застосунку «Дія» успішно пройшли технічне оцінювання в Європейському Союзі. Цілком їх визнали 19 числа.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉