Facebook Pixel

Сертифікатів вакцинації вже три види: у чому їх різниця і навіщо вони потрібні

В Україні будуть доступні декілька видів сертифікатів вакцинації. Зокрема, йдеться про паперовий, електронний та внутрішній документи.

Паперовий варіант сертифіката з'явиться восени. Про це розповіла менеджерка проєктів Міністерства цифрової трансформації Єкатерина Чорногоренко під час пресконференції, передає «Укрінформ».

Паперовий сертифікат вакцинації

Такий сертифікат вакцинації можна буде отримати в сімейного лікаря або в медичних закладах. Документ міститиме QR-код, інформацію з якого можна розшифрувати за допомогою відповідного сканера. Його можна буде використовувати для виїзду за кордон.

У МОЗ повідомили, що такий сертифікат міститиме інформацію про:

  • повну вакцинацію;
  • негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус;
  • перенесений коронавірус.

Внутрішній сертифікат вакцинації

Планується запустити і внутрішній сертифікат вакцинації. Такий документ працюватиме лише на території України.

Цей сертифікат дасть змогу відвідувати масові заходи влітку. Крім того, восени, під час чергового піка захворюваності, спектр використання таких документів може розширитися.

Електронний сертифікат вакцинації

«Дія» запустила тестування електронних сертифікатів вакцинації. Документ про вакцинацію створюється на основі даних, які надходять до системи електронного здоров'я під час вакцинації проти коронавірусу.

Однак сертифікат генерується тільки після того, як людина отримує дві дози вакцини. Такі сертифікати можна використовувати для подорожей за кордон. Проте різні країни мають свої вимоги до документів для в'їзду, тому десь буде досить сертифіката, а десь потрібні результати ПЛР-теста.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉