Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Дія» запустила ковідні сертифікати вакцинації: їх прийматимуть у Європі

Українські COVID-паспорта будуть визнаватися в Європі. Фото: Getty Images

Українські COVID-паспорта будуть визнаватися в Європі. Фото: Getty Images

З 1 липня в Україні стартувало пілотне тестування ковідних сертифікатів про вакцинацію, що видаються через застосунок «Дія». Паспорт вакцинації створюється на основі даних, які надходять до системи електронного здоров'я під час вакцинації українця проти коронавірусу, пояснив генеральний директор Центру громадського здоров'я (ЦГЗ) Роман Родина на брифінгу.

Він зазначив, що сертифікат генерується тільки після того, як людина отримує дві дози вакцини. Родина додав, що в кожної країни свої вимоги до документів для в'їзду, тому десь буде досить сертифіката, а десь зажадають результати ПЛР-тестів.

Втім, є і гарна новина. Українські сертифікати вакцинації вже внесли до Європейського репозиторія сертифікатів, тому їх повинні визнавати в країнах Євросоюзу. Проте Україні доведеться укладати з кожною країною окрему угоду, яка регламентуватиме порядок в'їзду на її територію.

Контекст. Сертифікат вакцинації розроблявся на основі вимог ЄС і ВООЗ. Є три способи отримання сертифіката, який дозволить вакцинованим українцям відвідувати європейські країни.

Тим часом у вакцинованих індійським препаратом CoviShield українців з'явилася несподівана проблема. Євросоюз навідріз відмовився визнавати препарат і, відповідно, не визнає сертифікати щеплених індійською вакциною громадян України. А без визнання сертифіката потрапити на територію ЄС неможливо.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини