Facebook Pixel

Земля, пенсії, сертифікати вакцинації та тарифи: що зміниться з 1 липня

Зміни в Україні з 1 липня 2021: земля, пенсії, тарифи, сертифікати вакцинації. Фото: УНІАН

Зміни в Україні з 1 липня 2021: земля, пенсії, тарифи, сертифікати вакцинації. Фото: УНІАН

З 1 липня 2021 року в Україні відбудеться низка змін. Вони стосуються ринку землі, перерахунку пенсій, сертифікатів вакцинації та тарифів на електроенергію.

The Page зібрало інформацію про те, що зміниться в Україні і кого ці зміни торкнуться.

1

Ринок землі

З 1 липня 2021 року в Україні відкриється ринок землі. Фізособи зможуть купувати до 100 га землі в одні руки. Попередньо вартість одного га сільськогосподарської землі складе $1,5 – $2 тис.

Telegram Logo

Для покупки землі нотаріуси перевірятимуть особу покупця, мету покупки, загальну площу землі у власності, кінцевого бенефіціарного власника юрособи, наявність санкцій щодо покупця і його зв'язок із терористичною діяльністю. Наявність землі у власності перевірять у декількох реєстрах для прозорості даних.

У випадку з продажем землі власник зобов'язаний мати кадастровий номер ділянки, зареєструвати право власності та мати виписку з Держреєстру прав власності в паперовому або електронному вигляді.

Документи для продажу землі в Україні з 1 липня:

  • виписка з Державного земельного кадастру;
  • копія та оригінал паспорта та ідентифікаційного номера;
  • документ про сплату адміністративного збору;
  • документ про право на ділянку (державний акт про право власності на землю, договори купівлі-продажу, дарування, рішення суду, свідоцтво про право на спадщину).

2

Перерахунок пенсій

У 2021 році українцям повинні тричі перерахувати пенсії: з липня, жовтня і з грудня. Зокрема, з 1 липня 2021 року збільшиться мінімальна пенсія за віком. Мінімальний розмір пенсії не зможе бути менше прожиткового мінімуму. Через зміни прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян будуть перераховані пенсії. Перерахунок відбудеться автоматично.

  • Мінімальна пенсійна виплата збільшиться на 85 грн – до 1854 грн,
  • Максимальна – на 850 грн – до 18 540 грн,
  • Мінімальні виплати для осіб із інвалідністю внаслідок війни: для першої групи 650% прожиткового мінімуму; для другої – 525%; для третьої – 360%,
  • Мінімальна виплата для учасників бойових дій складе 165% від прожиткового мінімуму – 140 грн.

Однак підвищення пенсій українцям віком 75+ перенесли на 1 жовтня 2021 року. Рішення про перенесення перерахунку було ухвалено через нестачу у держави грошей на доплати для цієї категорії пенсіонерів.

3

Сертифікати вакцинації

З 1 липня 2021 року в Україні стартує бета-тестування «ковідних сертифікатів» у застосунку «Дія». Взяти участь зможуть українці, які отримали 2 дози вакцини проти коронавірусу на території України. Зареєструватися на бета-тестування можна за посиланням.

Ковідний сертифікат – це документ у «Дії», який підтвердить статус вакцинації в Україні та інших країнах. Справжність документа можна буде перевірити за допомогою QR-коду. Пізніше ковідний сертифікат можна буде згенерувати після отримання негативного результату ПЛР-тесту або якщо людина недавно перехворіла на коронавірус.

4

Тарифи на електроенергію

Кабмін продовжив дію спецзобов'язань учасників ринку е/е до 1 серпня 2021 року. Тарифи для населення залишаться 1,68 грн кВт/год. Тобто зростання тарифів на е/е відкладено щонайменше на місяць. Раніше Кабмін підвищував тариф 1 січня 2021 року.

У Міненерго планують залишити пільговий тариф для тих, хто споживає менше 100 кВт електроенергії. Такі користувачі продовжать платити 1,68 грн за 1 кВт/год. Для інших споживачів вартість кіловата може зрости до 2-3 грн.

Коментарі

Всі новини