Facebook Pixel

Немає стажу — немає пенсії. Хто і скільки отримуватиме в 2021 році

З січня 2021 року в Україні змінять умови соціальних виплат. Так, якщо українцям пенсійного віку не вистачає стажу і якщо вони не відповідають новим умовам, то не зможуть отримати спеціальну соціальну виплату, йдеться у відповідній постанові Кабінету міністрів, яку ухвалили ще в 2017 році спільно з пенсійною реформою, для того, щоб створити більш м'який перехідний період.

Хто отримує соціальну пенсію?

Соціальну пенсію мають право отримати ті, кому не вистачає стажу. У 2020 році згідно із законом, щоб вийти на пенсію в 60 років, потрібно мати як мінімум 27 років стажу, до 63 потрібно працювати, якщо у вас від 17 до 27 років стажу, а до 65 років — від 15 до 17 років. Якщо ж ви маєте менше 15 років стажу, то маєте право отримати соціальну виплату, але з січня 2021 року умови для цього змінять.

Який розмір соціальної пенсії?

Соціальна пенсія зараз складає 1712 грн і призначена для того, щоб компенсувати різницю між доходами, які є, і прожитковим мінімумом для непрацездатних. Якщо бюджет українця не покриває цю суму, то різницю компенсує держава, якщо ж заробітку взагалі немає, то вам буде виплачено 1712 грн.

Кому не платитимуть соціальну пенсію?

Соціальну пенсію не платитимуть тим громадянам, у яких немає заробітку або він не покриває вище зазначену суму, однак має другий автомобіль або мотоцикл, якщо площа житла понад 21 квадратний метр на людину плюс 10,5 на сім'ю.

Контекст. Раніше The Page повідомляло, що Національний банк України спростив для операторів поштового зв'язку процедуру підтвердження особи одержувачів пенсій, допомог, субсидій та інших виплат населенню.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉