Facebook Pixel

Скандал з індійською AstraZeneca: ЄС відмовився визнавати вакцину CoviShield і сертифікати для подорожей

Автор
Індійський CoviShield Європою не визнається — поки що. Фото: Flickr

Індійський CoviShield Європою не визнається — поки що. Фото: Flickr

У Європі спалахнув скандал навколо вакцини від коронавірусу, який зачепить і Україну. Євросоюз відмовився визнавати вакцинацію індійським препаратом CoviShield, виготовленим за образом і подобою британо-шведської вакцини AstraZeneca, повідомило інформаційне агентство Reuters, посилаючись на директора Інституту сироватки Індії Адара Пунаваллу.

Громадян Індії, які пройшли щеплення CoviShield, не пускають до Європи, а сертифікати, де вказана вакцинація цим препаратом, не визнають.

Проблема в тому, що натепер система COVID-сертифікатів Європи визнає тільки чотири вакцини: препарат Moderna, Pfizer компанії BioNTech, Johnson & Johnson і AstraZeneca (але лише той її варіант, який у Європі називається Vaxzevria). А ось CoviShield європейці варіантом AstraZeneca не визнали.

Telegram Logo

Міністерство охорони здоров'я Індії звернулося з цього приводу до Європейського агентства лікарських засобів (EMA). У коментарі виданню в ЕМА відзначили, що єдиною вакциною AstraZeneca, щодо якої подавали заявку на дозвіл і застосування, була Vaxzevria.

Як це стосується України?

На старті процесу вакцинації від коронавірусу в Україні багато українців отримали щеплення закупленим в Індії препаратом CoviShield компанії AstraZeneca. Вакцину справно постачали до країни доти, доки Індія не зупинила її експорт через масштабний спалах коронавірусу на своїй території.

Тепер українці, яких вакцинували індійським препаратом і в яких цей препарат вказано в сертифікаті про вакцинацію, теж ризикують не пройти контроль на кордонах ЄС. Щонайменше до того часу, доки Індія не вирішить питання з визнанням Європою CoviShield.

Контекст. Тим часом в Україні з 1 липня 2021 року стартує бета-тестування COVID-сертифікатів, які можна отримати в електронному вигляді через застосунок «Дія». Брати участь у бета-тесті можуть усі українці, яких щепили двома дозами вакцини від коронавірусу.

В Україні сьогодні є три шляхи отримання сертифікату про вакцинацію міжнародного зразка. Документу дасть право їздити до тих країн, які їх визнають.

Коментарі

Всі новини