Facebook Pixel

Електронний сертифікат вакцинації: як отримати, які є види та який у них строк придатності

Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка регулює впровадження COVID-сертифікатів вакцинації в Україні. Про це повідомляється в постанові «Деякі питання формування і використання сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби» від 29 червня.

The Page зібрало інформацію про те, як сформувати сертифікат, які дані потрібні та які види сертифікатів діятимуть.

1

Як сформувати сертифікат вакцинації

Сформувати сертифікат можна відразу після внесення в центральну базу даних про останню дозу вакцини відповідно до протоколу вакцинації від COVID-19 або про отримання негативного результату тестування на COVID-19. Також це можна зробити, одужавши від коронавірусу, на 14-й день після дати забору біоматеріалу для тестування, результат якого позитивний, за наявності відомостей про одужання.

Інформацію про статус пацієнта буде взято з електронної системи охорони здоров'я eHealth. Сам ковідний сертифікат можна згенерувати в застосунку або на порталі «Дія». А потім отримати паперовий в лікаря.

Можна отримати один або більше COVID-сертифікатів відповідно до відомостей, які містяться центральній базі даних і надходять із неї, та відповідно до клінічних критеріїв формування та використання COVID-сертифікатів.

Кожному сертифікату присвоять унікальний електронний ідентифікатор і сформують QR-код.

2

Внутрішній і міжнародний сертифікати вакцинації: в чому відмінність

В Україні будуть видавати міжнародні та внутрішні сертифікати. Ще будуть використовуватися іноземні сертифікати, які формує та видає уповноважена установа іноземної держави, з якою Україна уклала міжнародний договір про взаємне визнання.

Дані, що будуть у внутрішньому сертифікаті вакцинації:

 • прізвище, ім'я власника українською мовою;
 • дата народження власника;
 • унікальний номер сертифіката;
 • дата закінчення дії сертифіката.

Дані, що будуть у міжнародному сертифікаті вакцинації:

 • прізвище, ім'я власника українською мовою і латинськими літерами;
 • дата народження власника;
 • інформація про хворобу;
 • дані про вакцинацію, тести, одужання;
 • унікальний номер сертифіката;
 • термін дії сертифіката;
 • держава, яка видала сертифікат;
 • інформація про уповноважену установу.

З метою візуальної ідентифікації власника внутрішнього сертифіката в мобільному застосунку порталу «Дія» будуть зазначені його прізвище та ім'я, кінцева дата дії документа, а також розміщено фото власника, що є в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності).

3

Скільки діє сертифікат вакцинації

Строк дії сертифіката в разі перенесеного коронавірусу становить 180 днів від дати забору матеріалів, що дали позитивний результат тестування на COVID-19 (правило діє щодо міжнародного, внутрішнього та іноземного сертифіката); у разі вакцинації — 180 днів від дня введення останньої дози вакцини відповідно до протоколу вакцинації від COVID-19 (правило діє щодо внутрішнього та іноземного сертифікатів); у разі негативного результату тестування — 72 години від години забору матеріалів для аналізу (правило діє щодо внутрішнього та іноземного сертифіката).

COVID-сертифікат і його паперова копія мають однакову юридичну силу.

4

Коли сертифікат вакцинації можуть не видати

У разі відсутності однозначної згоди на передання і поширення персональних, зокрема медичних, даних або якщо необхідних для формування сертифіката даних немає, COVID-сертифікат не надають.

5

Що далі?

Протягом місяця МОЗ спільно з Мінцифри розроблять правила підтвердження дійсності та зразок сертифіката. Міністерство закордонних справ забезпечить внесення даних про можливості використання COVID-сертифіката для перетину кордону іноземних держав до інтерактивного ресурсу, щоб проінформувати про правила в'їзду в ці держави.

Нагадаємо, що 1 липня 2021 року в Україні стартувало бета-тестування ковідних сертифікатів у застосунку «Дія». Взяти участь у бета-тестуванні можуть українці, які отримали 2 дози вакцини проти коронавирусу на території України.