Facebook Pixel
IT

Підписання документів у «Дії» – детальний гайд для бізнесу

Автор
Фото: pixabay/Pexels

Фото: pixabay/Pexels

На порталі «Дія» з 22 квітня запрацювала нова послуга для бізнесу — підписання документів онлайн. Це означає, що е-документ прирівнюється до паперового з мокрими печатками та підписами. The Page підготувало докладний гайд для підприємців щодо нової послуги.

1

Як скористатися послугою «Підписання документів»?

Підписати документи на порталі «Дія» підприємець може без попередньої реєстрації. Для цього потрібно обрати у розділі послуг «Підписання документів». Відкриється сторінка, і система попросить завантажити кваліфікований або цифровий електронний підпис з комп'ютера. Також підприємцю необхідно обрати центр сертифікації, який видав електронний підпис, та ввести пароль до останнього. Після того як система зчитає ключ, підтягнуться дані з реєстру. Після цього необхідно завантажити документ з комп'ютера.

2

Як завантажити цифровий чи кваліфікований електроний підпис, а також документ для підписання?

Завантажте файл ключа з комп'ютера або просто перетягніть його у вікно сервісу.

3

Як отримати електроний підпис онлайн?

Електронний цифровий підпис (ЕЦП) можна отримати в акредитованих центрах сертифікації ключів. А от кваліфікований електронний підпис (КЕП) — онлайн. Наприклад, його можна отримати через онлайн-банкінг. Сертифікати ключів КЕП діють упродовж двох років.

4

Якого формату має бути документ, який підписується?

Сервіс не видає ніяких обмежень на формат документів.

5

Як підписати документ?

Підприємцю потрібно підтвердити підписання документа в «Дії», і підпис автоматично накладається, оскільки система верифікувала ключ раніше.

6

Як поставити кілька підписів на документі?

Все просто. Після того як підприємець підписав документ, в «Дії» йому необхідно надіслати документ у форматі p7s своєму контрагенту. Він після ознайомлення може підписати його за допомогою власного електронного ключа.

7

Що таке p7s-формат?

Це файл, який автоматично сформується після підписання документа. Його завантаження на комп'ютер вам необхідно підтвердити.

8

Як перевірити, чи підписано документ?

Для цього вам необхідно завантажити p7s-файл та перейти за посиланням «Перевірити підпис», після чого система надасть інформацію про підписантів. Зокрема, їхні ПІП, податковий номер і дату підпису.

9

Як контрагенту підписати документ?

Необхідно завантажити p7s-файл та перевірити підпис партнера, який надсилав документ. Підписанту потрібно натиснути «Продовжити», і після цього «Підписати». Готово, документ підписано обома сторонами!

10

Що робити, якщо підписаний документ не завантажується?

У такому разі завантаження документа можна запустити самостійно, натиснувши кнопку «Завантажити».

11

Чи можна підписувати документ з іноземною компанією?

У «Дії» це неможливо, оскільки наразі не укладено міжнародну угоду про взаємне визнання електронних довірчих послуг, виданих за кордоном.

12

Чи має юридичну силу роздрукований е-документ?

Ні, оскільки накладений електронний підпис неможливо роздрукувати. Але якщо вам украй необхідно мати друкований варіант документа, то його варто завірити власним підписом, а також обов'язково надати квитанцію, яка підтверджує накладення підпису.

13

Чи варто завжди мати з собою підписаний е-документ?

Ні. Офіційним підтвердженням документа ще є квитанція, яка засвідчує його підписання. Її можна завантажити в «Дії».

14

Де можна використовувати е-документи?

Такі документи можна використовувати за необхідності в бухгалтерському обліку, а також як доказ у суді. Щодо суду, то туди їх можна подати в оригіналі чи у вигляді електронної копії, що підписана КЕП. Також варто вказати, у кого знаходиться оригінал документа, щоб суд знав, з кого його витребувати, скажімо, щоб передати на експертизу.

15

Чи безпечно підписувати документ у «Дії»?

Розробники «Дії» заявляють, що документ не передається на сервери сервісу. Це означає, що вони зберігаються на комп'ютері та у браузері підприємця.