Facebook Pixel

Бізнесу дозволили підписувати документи онлайн

Автор

В Україні запустили сервіс для підписання документів онлайн з використанням електронного підпису. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров під час презентації в Zoom.

Це означає, що тепер підприємцям достатньо завантажити документ з цифровим підписом на сайт державних онлайн-послуг. Потім скачати підписаний документ, і відправити його партнеру чи контрагенту. «Більше не потрібно надсилати документи поштою та ставити печатки», — додав міністр.

Також відсьогодні українцям у додатку «Дія» стали доступні два типи цифрових паспортів — внутрішній та закордонний. А згодом буде доступною послуга щодо реєстрації безробітних.

Зазначимо, що 2 квітня на порталі з'явилися сервіси для відкриття і закриття ФОП онлайн за 10 хвилин, а також зміни даних. Під час презентації прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що 2020 року українці почали вдвічі більше подавати заявки на оформлення фізичної особи-підприємця у порівняні з показниками 2019-го. Окрім того, він назвав послуги для ФОПів прикладом «нового підходу» до цифрового сервісу.

Контекст. 6 лютого 2020 року уряд офіційно презентував додаток «Дія». Першими в ньому почали працювати водійські права і техпаспорт. Наразі на порталі можна отримати 27 видів послуг. До кінця 2020 року планують оцифрувати 50 послуг. У наступні три роки стануть доступними всі інші послуги.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉