Facebook Pixel

РНБО планує забудувати сквер на столичному Сирці. У КМДА вже прийшли з обшуком

Візуалізація майбутнього скверу біля станції метро «Сирець»

Візуалізація майбутнього скверу біля станції метро «Сирець»

Окружний адмінсуд Києва визнав право РНБО на забудову зеленої зони біля метро Сирець і скасував розпорядження Київської міськдержадміністрації № 809 від 08.05.2019 «Про припинення апарату Ради національної безпеки і оборони України права постійного користування земельною ділянкою на вул. Щусєва в Шевченківському районі м Київ».

Про це свідчить рішення від 31 серпня, передають «Наші гроші».

РНБО планує знищити сквер на столичному Сирці.

РНБО планує знищити сквер на столичному Сирці.

В святи з цим в апарат КМДА з обшуками прийшли представники Київської прокуратури та Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Telegram Logo

«Насправді сьогоднішня ситуація з візитом правоохоронців для мене здається дуже дивною. Поясню: ділянка, про яку йде мова, ще в 2009 році був переданий апарату РНБО України в постійне користування для будівництва, експлуатації та обслуговування багатоквартирних житлових будинків з підземними паркінгами та об'єктами соціально-побутової інфраструктури на вул. Щусєва. Однак в 2019 році після обстеження ділянки було встановлено, що він не використовується за призначенням, тому міська влада припинила право постійного користування ділянкою апарату РНБО. Більш того, жителі Шевченківського району неодноразово підкреслювали, що хочуть бачити на місці тоді покинутій території сквер. Фактично за багато років на земельній ділянці утворився стихійний смітник, територія була у вкрай незадовільному стані», — пояснив керівник апарату КМДА Дмитро Загуменний.

Участок до впорядкування.

Участок до впорядкування.

Він повідомив, що зараз території приведені в порядок, вивезено сміття, здійснено благоустрій. А в подальшому в планах КМДА — облаштувати сквер для відпочинку жителів району та міста.

Щодо обшуків, які сьогодні здійснюють фахівці прокуратури і Нацполіціі, керівник апарату КМДА підкреслив, що структурні підрозділи апарату співпрацюють з правоохоронцями, надають всю необхідну інформацію і документи.

Участок після впорядкування.

Участок після впорядкування.

Контекст. Рішенням Київради від 8 жовтня 2009 Апарату РНБО України (тоді секретарем РНБОУ була Раїса Богатирьова) було надано в постійне користування земельну ділянку на вул. Щусєва загальною площею 1,62 га.

Призначення: будівництво, експлуатація та обслуговування багатоквартирних житлових будинків з підземними паркінгами та об'єктами соціально-побутової інфраструктури.

Цим же рішенням зазначену ділянку переведений з території зелених насаджень загального користування до території багатоповерхової житлової забудови.

За результатами обстеження земель КМДА прийняла 8 травня 2019 розпорядження, яким припинила право апарату РНБО на постійне користування ділянкою в зв'язку з тим, що вона не використовується за цільовим призначенням.

У відповідь апарат РНБО звернувся до суду, який розглядав справу два роки. В результаті суд прийшов до висновку про істотне порушення чиновниками правил і процедур, які є передумовою для прийняття такого розпорядження КМДА.

Коментарі

Всі новини