Facebook Pixel

РНБО ввела санкції проти головного редактора «Страни» Гужви, нардепа Деркача та блогера Шарія

Олексій Данилов. Фото: стоп-кадр відео

Олексій Данилов. Фото: стоп-кадр відео

Рада національної безпеки і оборони (РНБО) 20 серпня ввела санкції проти «проросійського блогера» Анатолія Шарія та його дружини Ольги. Такий захід рекомендувала Служба безпеки України. Про це на брифінгу повідомив секретар РНБО Олексій Данилов.

Санкції запровадили й проти Алли Бондаренко, матері Ольги Шарій, юридичної власниці низки активів, пов'язаних із Шарієм.

Telegram Logo

Також під санкції потрапив Ігор Гужва, головний редактор видання «Страна», і пов'язані з ним чотири компанії, які офіційно вважаються видавцями «Страни».

Введені санкції проти депутата Андрія Деркача, який раніше потрапив до списку санкцій США. Данилов пояснив, що РНБО має ввести санкції ще проти «двох або трьох осіб» з американського списку санкцій. Щодо всіх інших економічні обмеження вже діють.

Служба безпеки України (СБУ) повідомила, що вона винесла на розгляд РНБО пропозиції щодо застосування економічних санкцій до «проросійських пропагандистів» і 28 співробітників розвідувальних і спеціальних служб РФ, які насаджують російські наративи та сприяють окупаційній владі на тимчасово окупованих територіях.

Також санкції вводяться щодо 12 юросіб, серед яких місцеві телеканали Криму та Севастополя, інформагентства й інтернет-видання. Усі вони «ведуть інформаційну війну проти України і є активними учасниками гібридної агресії».

Санкції застосують до шести фізосіб і Слідчого ізолятора №1 по Криму та Севастополю. Вони причетні до порушень основних прав і свобод громадян на тимчасово окупованих територіях.

«Також санкції зачепили 6 фізосіб і 3 компанії, які є частиною мережі іноземного впливу, пов'язаної з Андрієм Деркачем», — ідеться в повідомленні СБУ. До того ж спецслужба назвала Деркача колишнім народним депутатом, хоча він чинний.

sanktsii.png

Додатково. Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що йому зателефонували з Офісу президента і запросили на засідання РНБО, яке має відбутися 20 серпня. За його словами, дзвінок був зроблений за 2,5 години до засідання.

Коментарі

Всі новини