Facebook Pixel

Російський Wildberries уперше відповів на санкції в Україні та оцінив їх вплив

Найбільший російський онлайн-ритейлер Wildberries повідомив, що введення санкцій проти компанії Радою національної безпеки і оборони (РНБО) матиме негативні наслідки для українських підприємців. Про це представники компанії заявили в коментарі виданню liga.net.

За даними російської компанії, обсяги продажів українських товарів через Wildberries за період із липня 2020 року по липень 2021-го становили понад 400 млн грн. На платформі компанії українські підприємці реалізують косметику, іграшки, посуд, одяг, книжкову продукцію, зоотовари тощо.

У коментарі ритейлер повідомляє, що впроваджені РНБО обмеження «можуть мати негативний вплив на представників малого бізнесу України» нібито тому, що для них Wildberries — одна з найпопулярніших платформ для продажу товарів у 14 зарубіжних країнах, серед яких Росія, США, Німеччина, Франція, Італія та багато інших.

Telegram Logo

«На нашому майданчику реалізуються товари, які інші іноземні гравці давно продавали на території України. Проте обмеження стосуються тільки Wildberries, що свідчить про політику подвійних стандартів і дискримінацію щодо нашого бізнесу», — наголосили у Wildberries.

Компанія повідомила, що українські санкції не матимуть помітного ефекту на її діяльність, оскільки обсяги продажів в Україні становлять лише 0,01% від загального обігу компанії. Натомість обмеження, на думку Wildberries, нашкодять «лише підприємцям України та покупцям, які втратять широкий асортимент товарів за доступними цінами».

Контекст. Wildberries зайшов на український ринок у вересні 2020 року. Але українці сприйняли його відкриття негативно, оскільки на сайті продавалися товари, де зображені президент РФ Володимир Путін та інша символіка, яка заборонена в Україні.

Втім, попри введення санкцій Wildberries продовжує працювати в Україні.

Коментарі

Всі новини