Facebook Pixel

Створення флоту, деокупація Криму, в’язні Кремля та санкції: головне з інтерв’ю Зеленського

Президент Володимир Зеленський анонсував появу в Україні «великого флоту» до 2035 року. В інтерв’ю кримським журналістам у межах проєкту «Кримська редакція» він наголосив, що на тлі підготовки до розблокування чорноморського регіону перед українською владою стоїть завдання збудувати «професійний потужний флот, здатний давати відсіч будь-кому».

Український військовий флот до 2035 року

«Щодо нашого військово-морського флоту: нині в нас є три етапи. До 2035 року — будівництво великого флоту. Перший етап ми побачимо в реальності: він точно буде до 2024 року. Другий етап укладається до 2030 року, третій — до 2035 року».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

президент України

Глава держави уточнив, що для повноцінного суднобудування Україні необхідна інфраструктура. Тому для будівництва флоту українська сторона залучатиме інші держави та паралельно будуватиме все потрібне для цього вдома. За його словами, до 2035 року в українському флоті будуть «і корвети, і військові катери, і малі підводні човни», і військові бази.

 «Перша будується (військово-морська база — ред.) в Бердянську. Ідея — в підтримці цього проєкту з боку Європейського Союзу, з боку Великобританії, США. Ми точно отримали повну підтримку цього проєкту з боку Великобританії. У мене буде зустріч із президентом США, і це (розвиток ВМС — ред.) — частина нашої зустрічі й частина Кримської платформи».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

президент України

Політичні в’язні Кремля

Президент в інтерв’ю наголосив на важливості звільнення кримських політв’язнів, однак, за його словами, єдиний вихід для вирішення цього питання — переговори з російським президентом Володимиром Путіним.

«Усі списки сформовані завдяки роботі нашого омбудсмена. Я не знаю, з приводу цих списків, окрім формування, чи є реально дієві кроки. Натепер, окрім прямих перемовин із президентом Росії щодо кримських в’язнів, я виходу іншого не бачу. Я вважаю, що інші виходи мають напрацьовуватися саме на Кримській платформі. Це найважливіше питання — питання політв’язнів сьогодні. Воно загальмоване зовсім».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

президент України

Зеленський додав, що Росія не вважає цих людей політв’язнями, оскільки для Кремля «окупації Криму не було». Проте президент підкреслив, що це питання, окрім РФ, не хочуть піднімати й інші держави.

Санкції України за Крим

Щодо питання впровадження санкцій за політичні репресії в Криму Зеленський заявив, що Україні є сенс їх вводити тільки там, де вони мають реальний вплив. Допомогти із цим можуть інші держави, які своїми обмежувальними заходами можуть вплинути на бізнес, нерухомість та рахунки «російських можновладців, що стосуються репресій».

«Але якщо ми щодня, наприклад, рішенням РНБО будемо запроваджувати санкції проти тимчасових керівників, яким від цього зовсім не боляче, я вважаю, що ми просто дискредитуємо РНБО».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

президент України

Повернення Криму в Україну

Зеленський впевнений, що жителі Криму радо приймуть повернення півострову під владу України.

«Люди місцеві, кримчани, побачили, що буде без України. Росіяни приїжджають туди, як у гості... Вони розуміють, у що це перетворюється. Тому жодних змін, я впевнений, ментальних не треба буде робити. З радістю прийматимуть українську владу в Криму… Навіть ті, хто в душі з цим значком жовтеняти, — все одно будуть радіти. Тому що з Україною в Крим повернеться життя».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

президент України


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉