Facebook Pixel

Прокуратура пред'явила Медведчуку підозру в зраді й сприянні тероризму. Застава — 1 мільярд гривень

Народному депутату України парламентської фракції «Опозиційна платформа — За життя» Віктору Медведчуку пред'явлено підозру в державній зраді й сприянні діяльності терористичної організації.

Про це на брифінгу повідомила генеральна прокурорка Ірина Венедиктова, передає агентство «Інтерфакс Україна».

«Сьогодні ми повідомили про підозру народного депутата Віктора Медведчука в державній зраді й сприянні діяльності терористичної організації», — сказала Венедиктова.

Telegram Logo

За її словами, Віктор Медведчук «активно співпрацював із вищим керівництвом нашої держави станом на 2014-2015 роки, мав фактичну можливість вести переговори й консультації з вищими посадовими особами України, міг не тільки переконувати їх, а й схиляти цих людей до ухвалення потрібного для нього і, ймовірно для них, рішення».

«Отже, отримавши зелене світло від вищих державних осіб України станом на 2014-2015 роки, керівництво одного з міністерств і низки державних підприємств отримали незаконне розпорядження щодо укладення прямих договорів із підприємствами, реквізити яких були передані ватажками так званих «ЛНР» і «ДНР», — поінформувала Венедиктова.

Дії нардепа кваліфіковані прокурорами як державна зрада й сприяння діяльності терористичних організацій (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст.111, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України), розповіла Венедиктова.

За словами глави СБУ Баканова, який також був на брифінгу, діяльність Медведчука та інших фігурантів сприяла фінансуванню терорганізацій в ОРДЛО на майже 3 млрд грн.

Глава СБУ й генпрокурор оприлюднили низку аудіозаписів, що підтверджують існування «вугільної схеми» й зацікавленість у ній влади РФ. Експертиза підтвердила, що одним із фігурантів записів є Медведчук, який розв'язує питання з реалізації з представниками російської влади. Під час цих розмов нардеп озвучує, що має гарантії від вищих посадових осіб України.

Зокрема, за посередництва наближеного до Медведчука бізнесмена Кузяри на окупованій території для співпраці було обрано два несправних вугільних підприємства.

Їхніми керівниками призначено представників незаконних формувань, їм відкрито банківські рахунки й укладено договори на постачання вугілля.

Прокуратура проситиме суд обрати запобіжний захід народному депутату України фракції «Опозиційна платформа — За життя» Віктору Медведчуку у вигляді арешту з альтернативою застави в 1 млрд грн.

Коментарі

Всі новини