РНБО ввела санкції на майно Медведчука

Фото: president.gov.ua

Фото: president.gov.ua

Рада національної безпеки і оборони (РНБО) ввела санкції проти 19 юридичних та 8 фізичних осіб, зокрема Віктора Медведчука й Оксани Марченко особисто.

Повний список осіб, проти яких РНБО застосувала санкційні обмеження:

Костянтин Вацьковський (РФ), Віталій Донченко (РФ), Наталія Лавренік, Лисогор Сергій, Марченко Оксана (Україна), Маслюк Олександр (РФ), Медведчук Віктор (Україна), Михайло Попов (РФ).

Telegram Logo

Крім того, під санкції потрапили 19 компаній та 5 літаків.

Також накладено арешт на частку Віктора Медведчука в телеканалі «1+1».

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Самому Медведчуку інкримінують ст. 258, ч. 5 «Фінансування тероризму».

Також РНБО поручила Кабміну повернути у власність держави «ПрикарпатЗахідтранс» (ПКЗТ), який експлуатує українську ділянку нафтопродуктопроводу «Самара — Західний напрямок» протяжністю 1,1 тис. км. Цей магістральний продуктопровід побудований за радянських часів і спеціалізується на поставках дизельного палива з РФ через територію Білорусі і України до Угорщини. Проєктна потужність магістралі — 3,5 млн тонн на рік.

В 2015 році ПКЗТ увійшов в орбіту впливу Віктора Медведчука і став одним із основних джерел його доходів. Віктор Медведчук через підставних осіб викупив у росіян акції ПКЗТ і через суд скасував передачу Україні нафтопродуктопроводу. Весною 2019 року Медведчук переписав 51% в капіталі ПКЗТ на білоруський «Нафтобітумний завод» бізнесмена Миколи Вороб'я.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини