Facebook Pixel

Політичний барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського 25 — 29 жовтня

barometer-new-83.jpg

Рейтинг Володимира Зеленського 25 — 29 жовтня. Інфографіка: The Page

The Page публікує «Політичний барометр». На думку редакції, цього тижня на рейтинг українського президента вплинули багатомільйонний транш від Єврокомісії та певною мірою наслідки коронавірусу.

Редакція проаналізувала такі теми:

  • новий транш у розмірі 600 млн євро від Євросоюзу;
  • рішення Амстердамського суду про повернення «скіфського золота» Україні;
  • введення локдауну в Києві;
  • криза енергоносіїв у країні;
  • підроблення застосунку «Дія».

Хто і як впливав на рейтинг Володимира Зеленського з 25 до 29 жовтня:

Денис Шмигаль
Позитивно
Денис Шмигаль
прем'єр-міністр України

25 жовтня Україна отримала другий транш допомоги від Європейського Союзу в розмірі 600 млн євро. Кабінет міністрів спрямує кошти на фінансування видатків державного бюджету та зменшення негативних наслідків пандемії COVID-19 для економіки.

«Транш у розмірі 600 млн євро від ЄС — це свідчення позитивної оцінки реформ в Україні. Наша ефективна співпраця з ЄС, МВФ, Світовим банком та іншими міжнародними партнерами дають можливість реалізувати амбітні проєкти і продовжити масштабну модернізацію України для зростання економіки та підтримки громадян», — заявив прем`єр-міністр Денис Шмигаль.

The Page
Коментар The Page

Виділення коштів позитивно оцінюється виборцями, адже бюджет дійсно постраждав через пандемію, і це потрібно якось виправляти. Після інформації про отримання грошей Зеленський подякував президенту Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн і заявив, що зараз ми «разом будуємо європейську Україну». Маємо надію, що кошти витратять із розумом, і вони допоможуть відновленню економіки. 

Олександр Ткаченко
Позитивно
Олександр Ткаченко
міністр культури та інформаційної політики

Апеляційний суд Амстердама ухвалив рішення повернути «скіфське золото» Україні.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко прогнозує, що експонати виставки «Крим. Золотий острів у Чорному морі», відомі як «скіфське золото», скоро повернуть Україні.

«Нарешті справедливості щодо експонатів із Криму було досягнуто. Уже незабаром «скіфське золото» повернеться в Україну. Де його законне місце історично», — зазначив Ткаченко.

The Page
Коментар The Page

Сім років тривали суди, і от нарешті ухвалено позитивне рішення. Хоча особисто Зеленський не має великого стосунку до цього процесу, але якщо під час його каденції Україна отримає коштовності, це буде беззаперечний позитив. Загалом йдеться не тільки про золото, але і про ще одне підтвердження того, що Європа не визнає окупацію Криму, а російську «адміністрацію» півострова не визнають у західних країнах. 

Віталій Кличко
Негативно
Віталій Кличко
мер Києва

З 1 листопада в Києві діють нові суворі обмеження через поширення коронавірусної інфекції.

«Рішення про віднесення міста чи регіону до «червоної» зони ухвалює Державна комісія з надзвичайних ситуацій. І ми звертаємося до уряду з проханням ухвалити таке рішення. Але хочу заявити: у межах своїх повноважень столиця запроваджує суворі обмеження, про які ми заявляли раніше», – наголосив мер Києва Віталій Кличко.

The Page
Коментар The Page

Нові обмеження сколихнули громадськість, хоча це не було несподіванкою. Люди скаржаться на необхідність мати сертифікати вакцинації, щоб користуватися громадським транспортом і ходити до магазинів. І хоча нові обмеження ініціював мер, остаточне рішення ухвалює центральна влада. Й українці, як завжди, незадоволені. 

До того ж попри те, що влада намагається врятувати життя громадян, більшість українців помічають, що підготовку до нової хвилі знову провалили.

Андрій Герус
Негативно
Андрій Герус
народний депутат, глава комітету Верховної Ради з питань енергетики

Україна не зможе відновити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі. Станом на зараз на складах сімох ТЕС немає гарантованих запасів вугілля.

«Гарантовані запаси вугілля — це мінімальні запаси, яких обов’язково має бути дотримано відповідно до умов ведення ліцензійної діяльності. Загалом на складах ТЕС та ТЕЦ залишилося 675 тис. тонн вугілля», — розповів голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

The Page
Коментар The Page

З патріотичного погляду, заборона імпорту енергоносіїв із Росії та Білорусі — це позитив, але реальність інша. Комплекс різних причин призвів до того, що на початку опалювального сезону країна може зіткнутися з великим дефіцитом вугілля та електроенергії. Це безпосередньо вплине на життя всієї країни й у перспективі обвалить рейтинг Зеленського до найгірших показників.

Михайло Федоров
Негативно
Михайло Федоров
віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації

Правоохоронці затримали хлопця, який створив фейкову копію застосунку «Дія». Він продавав підробку неповнолітнім, щоб ті могли купувати алкоголь, й особам, які не мають справжніх сертифікатів вакцинації, але хочуть виходити з дому під час локдауну.

Пізніше з'явилася інформація, що хлопця відправили до Міністерства цифрової трансформації України на «перевиховання».

«Ми вирішили дати йому шанс виправитися. Він попрацює в нас до суду над парою соціально значущих проєктів, покаже себе», — повідомив міністр Михайло Федоров.

The Page
Коментар The Page

Загалом ідея використання хакерів для потреб держави є позитивною. І тут можна тільки похвалити правоохоронців і міністра. Але йдеться про підроблені сертифікати вакцинації під час чергової, вкрай небезпечної хвилі захворювання. Тому це важчий злочин, ніж просто купівля та виготовлення підроблених документів, бо ті, хто купував фейкову «Дію», можуть бути причетними до смертей інших людей.

Крім того, роздратування українців підігріває ще й те, що понад тиждень перед введенням локдауну люди намагалися завантажити сертифікати про вакцинацію в застосунок, але виходило далеко не в усіх. Тому знову сварять владу.

Коментарі