Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Енергетична криза призведе до нестачі їжі у світі

У реальних цінах світове продовольство наразі сягає піку 1973-1974 років — піку енергетичної кризи у світі, коли в США та Європі вишиковувалися черги за бензином. Очевидно, що продовольча криза на нас чекає вже найближчим часом.

Індекс цін на продовольство ФАО у вересні продовжив зростати. Джерело: ФАО

Індекс цін на продовольство ФАО у вересні продовжив зростати. Джерело: ФАО

Енергетична та продовольча кризи завжди з'являються разом. Зараз ми також бачимо нарощування енергетичної кризи в Європі та Китаї. Вона поки що не зачепила США, але це тимчасово, пояснює економіст Адам Туз (Adam Tooze), посилаючись на Нобелівський дослідницький інститут.

«Для виробництва 1 тонни добрив аміачних потрібно 33,5 кубічних футів природного газу. Ця вартість є більшою частиною витрат, пов'язаних із виробництвом аміаку. Коли ціна на природний газ становить $2,5 за тисячу кубічних футів, вартість природного газу, який використовується для виробництва 1 тонни добрив аміаку, — $83,7. Якщо ціна газу зросте до $7 за тисячу кубічних футів, вартість природного газу, який використовується для виробництва цієї тонни аміаку, збільшиться до $234,5, що на $150,75 більше для виробника», — навів Туз розрахунки Нобелівського дослідницького інституту.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

В Азії в жовтні 2021 року ціни на газ ненадовго досягли піку, перевищивши $34 за тисячу кубічних футів. Відтоді ціна знизилася, але наслідки однаково серйозні.

Безперечно, це дуже погані новини для бідних країн. Це буде предметом нагального занепокоєння агентств ООН. Зниження цін на продукти харчування посилить руйнівні наслідки 2020 року для найбідніших верств населення світу. 768 мільйонів людей — майже кожен десятий у світі — недоїдали 2020 року, що на 118 мільйонів більше, ніж 2019 року.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Всесвітня продовольча програма (ВПП) також б'є на сполох.

«У нас вже є конфлікти (військові — The Page), клімат та COVID-19, які у зв'язці підштовхують більше людей до голоду та страждань. Наразі ціни на продукти харчування приєдналися до смертоносної трійки», — сказав головний економіст ВПП Аріф Хусейн.

За оцінками, 2021 року 270 млн осіб відчуватимуть гостру нестачу продовольства або перебуватимуть у групі високого ризику. Це на 74% більше, ніж 2020 року. У 2021 році ВПП проводить найбільшу операцію у своїй історії, охоплюючи 139 млн людей у всьому світі.

Коментарі

Всі новини