У грудні світові продовольчі ціни продовжували зростати сьомий місяць поспіль

Фото: FMEC

Фото: FMEC

За підсумками 2020 року середньорічне значення Індексу продовольчих цін ФАО досягло трирічного максимуму.

bezymyannyy.png

Згідно з даними Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), в грудні світові продовольчі ціни продовжували підвищуватися сьомий місяць поспіль, а найбільше зросли ціни на молочну продукцію та рослинні олії.

У грудні середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО склало 107,5 пункту, що на 2,2% вище листопадового показника. За підсумками 2020 року середнє значення цього індексу досягло максимального за останні три роки рівня 97,9 пункту, що на 3,1% вище за показник 2019 року, однак на 25% нижче за історичний максимум, зафіксований в 2011 році.

Telegram Logo

Індекс цін на зернові зріс на 1,1% в порівнянні з листопадовим показником, а його середньорічне значення за 2020 рік на 6,6% перевищило рівень 2019 року. У грудні підвищилися експортні ціни на пшеницю, кукурудзу, сорго і рис, що частково викликано побоюваннями у зв'язку з несприятливими погодними умовами і видами на врожай в Північній і Південній Америці і в Росії. У порівнянні з 2019 роком у 2020 році експортні ціни на кукурудзу і пшеницю зросли відповідно на 7,6% і 5,6%.

Індекс цін на рослинні олії в грудні зріс на 4,7% і досяг найвищого рівня з вересня 2012 року. Багато в чому це пов'язано зі скороченням пропозиції пальмового масла і різким підвищенням експортних мит в Індонезії. Середнє значення цього індексу за 2020 рік на 19,1% перевищило показник попереднього року.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!
bezymyannyy1.png

Додатково. Ціни на продукти в липні перевищили червневі на 1,2%, а в порівнянні з червнем 2019-го вони виявилися на 1% вище. За даними Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO), світові ціни на продовольство зростають другий місяць поспіль. У липні значення Індексу продовольчих цін було 94,2 пункту.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини