Facebook Pixel

Світові ціни на продукти харчування змінили тренд: що призвело до цього

Ціни на продукти в липні перевищили червневі на 1,2%, а проти червня 2019-го вони були на 1% вищими. За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO), світові ціни на продовольство зростають другий місяць поспіль. У липні значення Індексу продовольчих цін було 94,2 пункта. Цей індекс використовується для відстеження міжнародних цін на найбільш ходові продовольчі товари.

Динаміка Індексу продовольчих цін FAO за роками

home-graph-1-au.jpg

Індекс цін на рослинні олії зріс на 7,6%, як порівняти з червнем, і досяг максимального за останні п'ять місяців рівня. Таке зростання обумовлене очікуваним зниженням обсягів виробництва пальмової олії, а також активізацією попиту та браком робочих-мігрантів.

За липень Індекс цін на молочні продукти збільшився на 3,5%. Підвищення торкнулося всіх продуктів групи.

Індекс цін на зернові практично не змінився. З одного боку, масштабні закупівлі, здійснені Китаєм у США, спровокували різке зростання цін на кукурудзу та сорго, а з іншого — вдалі розрахунки щодо врожаю рису призвели до падіння цін на нього. Ціни на пшеницю змінилися незначно на тлі уповільнення торгової активності.

Індекс цін на цукор зріс на 1,4%. Зростання обсягу виробництва цукру в Бразилії частково компенсувало негативні чинники, як-от зростання цін на енергоносії та очікуване падіння виробництва цукру в Таїланді.

І тільки Індекс цін на м'ясо знизився в липні на 1,8%, як порівняти з червнем (на 9,2% — з липнем 2019-го). Свинина та яловичина дешевшають через перевищення пропозиції над попитом, але ціни на м'ясо птиці збільшилися — через скорочення обсягів виробництва в Бразилії.

Індекси цін на окремі види продовольства

home-graph-2-aug.jpg

З лютого по травень ціни на продовольство стабільно знижувалися. FAO це пов'язувала з наявністю великих запасів і ослабленням попиту через спад економік, спричинений пандемією COVID-19.

Додатково. Українські аграрії у 2020 році зіткнулися з безпрецедентним викликом: зима та весна в країні виявилися аномально теплими та з малою кількістю опадів. Це спричинило обміління річок і навіть пилові бурі. The Page розібралося в тому, як такі погодні умови вплинуть на урожай в Україні цього року та що буде з цінами.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉