Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У мережі знайшли фейкову «Дію», яку використовують неповнолітні, щоб купувати алкоголь і цигарки

У мережі з’явилася фейкова «Дія». Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

У мережі з’явилася фейкова «Дія». Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

У мережі з’явився фейковий застосунок «Дія», у якому завдяки вбудованому редактору можна створити підробні документи. Оскільки застосунок є фальшивкою зі скопійованим дизайном оригінальної «Дії», перевірка QR-коду будь-якого з документів видає їхню несправжність. Про це повідомив Telegram-канал «Катарсис».

Застосунок містить редактор, що дає змогу змінювати дані так, як того бажає користувач. У ньому можна зробити не лише паспорт — фейкова «Дія» також пропонує створити підроблені COVID-сертифікат, студентський квиток і навіть водійські права. Цільова аудиторія – підлітки, які хочуть купувати алкоголь і цигарки.

Застосунок було створено для роботи на операційній системі Android, проте встановлюється він не зі звичного для користувачів операційної системи Google Play, а за посиланням, яке надає продавець. Застосунок можна придбати за 120 грн.

Quote«Усі, хто купує подібні «сервіси», — будьте обережні, можна потрапити під статтю «підроблення документів». Поставив завдання команді розробити новий електронний документ «паспорт ув'язненого» — організаторам цього шахрайства підготуватися стати першими бета-тестувальниками», — прокоментував міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Контекст. Нещодавно на російському хостингу зареєстрували фішинговий сайт (hXXps://diia8000gov[.]me.), який збирає дані банківських карток українців під виглядом сервісу державних послуг «Дія».

У травні 2020 року Telegram-бот UA Baza злив базу даних 26 млн водійських посвідчень. З цим інцидентом пов'язували сервіс «Дія», однак у Мінцифри такі підозри спростували.

Нагадаємо, що наприкінці березня 2021 року Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт, який прирівнює цифрові паспорти в застосунку «Дія» до паперових. Тобто документ у застосунку – такий самий документ, як пластиковий або паперовий.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини