Facebook Pixel

Рада узаконила використання цифрових паспортів нарівні з паперовими

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт № 4355, який регламентує використання цифрових паспортів і прирівнює їх до паперових.

«За» проголосували 303 народні депутати.

«Українці зможуть використовувати цифрові паспорти нарівні з паперовими. Варіантів «не приймати» «Дію» більше не буде... До цього використання паспортів у «Дія» регулювалося постановою Кабінету міністрів. Ухвалення цього законопроєкту підвищує статус використання е-паспортів на юридичному рівні», — прокоментував міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За його словами, тепер подорожувати Україною, відкривати банківські рахунки, отримувати послуги можна з документом у смартфоні. ID-картками в смартфоні сьогодні можуть користуватися приблизно 5 млн українців, а цифровим закордонним паспортом — до 16 млн.

«Цифровий паспорт є абсолютно безпечним, адже на етапі його перевірки відбувається онлайн-запит демографічного реєстру. Копія електронного паспорта — шеринг (унікальна функція, що надається в 1 клік за згодою власника) — також є набагато безпечнішою, ніж звичайна паперова копія. На електронній завжди залишається позначка, для кого та з якою метою вона надавалася», — зазначив Олексій Вискуб, перший заступник міністра цифрової трансформації.

Контекст. Постанову про проведення експерименту щодо використання цифрового паспорта було ухвалено КМУ 15 квітня 2020 року. Сьогодні цифровим паспортом у застосунку «Дія» успішно користуються для внутрішніх подорожей, отримання банківських, поштових, медичних і державних послуг.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉