Facebook Pixel
IT

Паспорт у застосунку «Дія»: як користуватися та де його приймають

Електронний паспорт у «Дія». Фото: Мінцифри

Електронний паспорт у «Дія». Фото: Мінцифри

Верховна Рада 30 березня ухвалила в другому читанні закон, який прирівнює цифрові паспорти в застосунку «Дія» до паперових. The Page розповідає, навіщо це зробили, як користуватися е-паспортом, де його приймають, а також про те, як перевірити справжність документа.

1

Навіщо в Україні прирівняли цифрові паспорти до паперових

Україна стала першою країною у світі, де цифрові паспорти в смартфоні стали повними юридичними аналогами звичайних документів. До цього часу використання цифрового паспорта регулювалося відповідною постановою Кабінету міністрів і багато структур його не приймали. За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, користувачі «Дії» більше не стикатимуться із цією проблемою.

«Це не просто важлива подія в історії сучасної України та великий крок до впровадження режиму «без паперу». Це унікальний світовий кейс, яким можна і варто пишатися».

Михайло Федоров

Михайло Федоров

віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації

За словами голови Комітету з питань цифрової трансформації Михайла Крячка, ухвалення закону забезпечить можливість використання електронних документів у мобільному застосунку на рівні зі звичайними паспортами, а державні органи не матимуть права вимагати паперові документи, якщо інформація вже є в реєстрах.

Telegram Logo

2

Як зареєструвати паспорт у «Дії» та як ним користуватися

Використовувати е-паспорт ви зможете лише в тому разі, якщо маєте біометричний закордонний паспорт або паспорт у вигляді ID-картки, бо дані зі звичайного паспорта-книжечки зразка 1994 року в застосунку не відображаються, а завантажити окремо інформацію про паспорт немає можливості.

Щоб почати користуватися е-паспортом, спочатку потрібно встановити застосунок «Дія» на свій смартфон, після чого пройти авторизацію, і «Дія» сама підтягне документи з демографічного реєстру. Якщо ви перевипускатимете паспорт, застосунок автоматично оновить його.

3

Де приймають паспорти в «Дії»

Як повідомили в пресслужбі Міністерства цифрової трансформації, е-відповідники біометричного паспорта та ID-картки в «Дії» стануть повними аналогами паперового та пластикового на законодавчому рівні з 23 серпня 2021 року. Саме з цієї дати їх мають приймати всі державні та приватні постачальники послуг.

Так, цифрові паспорти можна буде пред’являти на території України для посвідчення особи та підтвердження громадянства, виняток — перетин державного кордону, в’їзд на тимчасово окуповану територію України та виїзд із неї.

Українці вже можуть користуватися цифровими паспортами в більшості життєвих ситуацій. Їх приймають:

  • ЦНАПи для надання державних послуг;
  • державні установи (міністерства, обласні держорганізації тощо);
  • суди;
  • цифрові паспорти можна використовувати для отримання поштових відправлень;
  • для підтвердження віку в супермаркетах (зараз приймають АТБ, «Велика Кишеня», «Велмарт», «Коло», Varus, онлайн-супермаркет Foodex24 та інші);
  • у банках — для підтвердження особи (Приватбанк, Мегабанк, Радабанк) та здійснення касових операцій («Універсал Банк», банк «Восток»), а також для відкриття банківського рахунку онлайн (monobank, «А-Банк», «Глобус», «Альфа-Банк»);
  • під час подорожей Україною літаком (приймають авіакомпанії Sky Up, МАУ, Windrose та більшість аеропортів);
  • потягом (приймають «Укрзалізниця», Autolux, Ecolines, Gunsel Lines);
  • у разі заселення в готель (зараз приймають Reikartz Hotel Group, Dream Hostels, Partner Guest House, AmstelSki, будинок відпочинку «Конча-Заспа» ДУС);
  • під час відвідування музеїв і розважальних закладів тощо.
Де приймають паспорт у «Дії». Фото: Мінцифри

Де приймають паспорт у «Дії». Фото: Мінцифри

4

Як перевірити дійсність паспорта в «Дії»

Документи в застосунку вводяться за принципом people-to-people, що дає змогу кожному самостійно перевірити дійсність цифрового документа. У застосунку є зчитувач, яким можна просканувати QR-код іншого користувача. Для цього потрібно натиснути на іконку зчитувача в правому верхньому кутку та навести камеру смартфона на QR. Документ автоматично буде перевірено, а результати можна буде одразу побачити в застосунку. Усе це потрібно робити за наявності доступу до інтернету.

Коментарі

Всі новини