Facebook Pixel
IT

Застосунок «Дія» отримає функцію електронного паспорта

У застосунку «Дія» стане доступною функція електронного паспорта. Поки таке нововведення носитиме експериментальний характер, а його тестування триватиме з 2020-го до 2021 року. Зобов'язання щодо регулювання даної функції Кабмін поклав на Міністерство цифрової трансформації та Міністерство внутрішніх справ.

За пропозицією Мінцифри у застосунку буде показана вся інформація, яка міститься в паспорті громадянина у вигляді ID-картки та в закордонному паспорті. Крім того, за потреби в е-паспорті буде оцифрований підпис, що дозволить вирішувати ділові питання.

За два місяці вищевказані міністерства та інші державні служби повинні забезпечити усі необхідні ресурси для застосування даної послуги.

Аби отримати е-паспорт, достатньо через застосунок «Дія» запросити створення електронного паспорта і пройти процедуру верифікації. Такий паспорт може отримати будь-який громадянин з ID-карткою, починаючи з 14 років.

Контекст. 6 лютого 2020 року уряд офіційно презентував додаток «Дія». Першими в ньому почали працювати водійські права і техпаспорт. Загалом цього року оцифрують 50 послуг, серед яких реєстрація фізичної особи-підприємця, «е-Малятко», послуги для перевізників, будівельників та власників авто. У наступні три роки стануть доступними всі інші послуги.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉