Facebook Pixel

Довгоочікувана перемога: суд Амстердаму постановив, що «скіфське золото» мають повернути Україні

Апеляційний суд Амстердаму ухвалив рішення повернути експонати виставки «Крим. Золотий острів у Чорному морі», тобто «скіфське золото», на територію суверенної держави Україна. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський на своїй сторінці у Twitter.

Quote«Довгоочікувана перемога в суді Амстердаму! «Скіфське золото» повернеться до України. Вдячний суду за справедливе рішення, а командам Міністерства юстиції, Міністерства закордонних справ та Міністерства культури за результат. Ми завжди повертаємо своє. Спочатку повернемо «скіфське золото», а потім і Крим», — написав Зеленський.

Однак, варто зазначити, що чотири кримських музеї — Центральний музей Тавриди, Керченський історико-культурний заповідник, Бахчисарайський історико-культурний заповідник і Національний заповідник «Херсонес Таврійський» – мають право звернутися до Верховного суду Гааги в Нідерландах, щоб оскаржити рішення Апеляційного суду в Амстердамі.

Контекст. Колекцію скіфського золота привезли до музею в Амстердамі на виставку ще до окупації півострова Росією. У грудні 2016 року Окружний суд Амстердаму ухвалив рішення про повернення експонатів кримських музеїв до України. Рішення ухвалено на основі конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою художні цінності мають бути повернуті суверенній державі, що надала їх для тимчасової експозиції.

Навесні 2017 року Росія оскаржила це рішення. 11 березня 2019 року слухання цієї справи розпочалося в Апеляційному суді Амстердаму.

У справі йшлося про понад 565 предметів із музейного фонду України, які перебувають на території Королівства Нідерландів. Здебільшого це археологічні знахідки, вартість колекції становить близько 10 мільйонів євро. «Скіфське золото», доки триває судова тяганина, зберігається в музеї Алларда Пірсона в Амстердамі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉