Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Вивезення артефактів та привласнення пам’яток. ЮНЕСКО обвинуватила РФ у розграбуванні Криму

Росія розграбовує та знищує культурну спадщину в окупованому Криму — звіт ЮНЕСКО. Фото: Pixabay

Росія розграбовує та знищує культурну спадщину в окупованому Криму — звіт ЮНЕСКО. Фото: Pixabay

Росія з моменту окупації українського Криму сім років тому продовжує порушувати права людей на півострові, а також розграбовувати та знищувати місцеву культурну спадщину. Про це говориться у звіті Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) за січень 2020-го — липень 2021 року.

РФ не дотримується взятих на себе зобов’язань щодо збереження об’єктів культурної спадщини на території окупованого Криму.

Quote«Росія привласнила українські культурні цінності на півострові, зокрема 4095 пам'яток національного та місцевого значення, які перебувають під охороною держави... Росія використовує таке привласнення для реалізації своєї комплексної довгострокової стратегії щодо зміцнення свого історичного, культурного та релігійного домінування над минулим, сьогоденням і майбутнім Криму», — вказано в документі.

Щоб вплинути на культурний сектор, країна-окупант також:

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
  • нелегальними шляхами вивозить артефакти з півострова (потім «експонує їх у РФ із власними кураторськими наративами»);
  • здійснює несанкціоновані археологічні розкопки (знахідки везуть або до Росії, або на чорний ринок);
  • знищує культурну спадщину корінного мусульманського народу та робить із його релігії «зброю проти нього самого»;
  • проводить на півострові роботи, які називає «реставраційними», залучаючи організації, які не мають відповідної кваліфікації.

Таким чином, як указує ЮНЕСКО, РФ «забезпечує ідеологічне та історичне виправдання своєї окупації півострова для своїх громадян і міжнародної спільноти».

Підписуйтесь на нас в Google News!

Додатково. Окупанти влітку цього року почали археологічні розкопки, які несуть загрозу поселенню Херсонес Таврійський. Цей об’єкт входить до переліку тих, які перебувають під захистом ЮНЕСКО. У звіті наголошується, що йому заподіюють шкоду також і «релігійні та розважальні» заходи, які проводить там окупаційна влада. Окрім того, «історична пам’ятка використовується в пропагандистських цілях».

Контекст. У вересні 2016 року Меджліс кримськотатарського народу був оголошений у РФ екстремістською організацією.

У червні цього року країна-агресор визнала голову Меджлісу Рефата Чубарова нібито винним в «організації масових заворушень». Його заочно засудили до шести років за ґратами, штрафу у 200 тис. рублів та 200 годин виправних робіт.

Коментарі

Всі новини