Facebook Pixel

МВФ почав восьмий перегляд програми EFF у Києві: про що говоритимуть

20 травня Міжнародний валютний фонд (МВФ) розпочав у Києві восьмий перегляд програми Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF). Про це повідомили у пресслужбі МВФ.

Quote«Місія МВФ на чолі з Гевіном Греєм розпочинає сьогодні в Києві політичні дискусії з представниками української влади стосовно восьмого перегляду EFF», – заявила Прішила Тофано, постійна представниця МВФ в Україні.

У НБУ повідомили, що Україна виконує всі зобовʼязання за програмою. Зокрема, Україна уже виконала два структурних маяки (один із випередженням графіка), а інші виконує за затвердженим графіком EFF.

За даними НБУ, під час роботи місії МВФ обговорюватимуть:

  • плани з мобілізації внутрішніх доходів;
  • забезпечення боргової стійкості;
  • продовження структурних реформ у фінансовому секторі;
  • просування реформи управління публічними інвестиціями та реформування інфраструктури фінансового ринку, щоб залучати приватне фінансування;

Пріоритетне завдання НБУ – приборкати інфляцію. Нацбанк з колегами з МВФ обговорить заходи, щоб знизити інфляційний ціновий тиск, а також можливості для подальшої валютної лібералізації.

Що відомо про програму Extended Fund Facility від МВФ

Extended Fund Facility (EFF) – це чотирирічна програма на $15,6 млрд, яку МВФ схвалив 31 березня 2023 року. У її рамках Україна має виконувати структурні маяки, за які отримуватиме фінансування від МВФ щокварталу. EFF реалізується у два етапи (воєнний та повоєнний).

У березні Україна отримала $400 млн від МВФ після успішного сьомого перегляду EFF. Водночас вона попросила зменшити розмір наступного траншу із раніше запланованих $920 млн до $400 млн, повідомив голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.

За його словами, з одного боку, це технічне рішення, за якого враховували достатню поточну ліквідність, залишки на ЄКР (Єдиному казначейському рахунку) та потреби платіжного балансу.

А з іншого боку, зменшення траншу пояснюється тим, що хоча Україна має закриту потребу у зовнішньому фінансуванні на 2025 рік, на 2026-й ситуація є набагато більш невизначеною.

Проте загальний розмір залишку фінансування за програмою від цього не зміниться, а різницю розподілять під час наступних переглядів.

Подякувати 🎉