Facebook Pixel

День Незалежності України. Топ-15 музеїв Києва: де провести вихідні

Життя

Відвідати музей у святкові дні — чудова ідея, до того ж це можна поєднати з прогулянкою містом і навіть заміським пікніком. Розглядаючи музейні експонати, є можливість не тільки освіжити знання історії, а й відпочити від літньої спеки, поринувши в атмосферу минулих епох, щоб інакше відчути важливість і значущість свята. The Page Style представляє топ-15 музеїв Києва.

Авторський малюнок Івана Гончара. Фото: Музей Івана Гончара

Авторський малюнок Івана Гончара. Фото: Музей Івана Гончара

Багата колекція та музейні традиції. Національний музей історії України

Наближаючись до монументальної будівлі, ви побачите унікальні експонати. Перед входом до музею стоять жіночі скульптури-ідоли, знайдені переважно на сході України. Музей має настільки багату колекцію, що кожен зможе знайти для себе те, що йому до душі: археологічні знахідки найдавнішого періоду й часів Середньовіччя, предмети з нової історії України. Можна відвідати виставку холодної або вогнепальної зброї, побачити унікальні документи й експонати козацької доби, а потім завітати до залу нумізматики або фарфору. Й обов'язково — до залу, присвяченого Сержу Лифарю, всесвітньо відомому артисту балету, який народився в Києві й завжди любив рідне місто. А після музею можна прогулятися Андріївським узвозом.

Книги, коштовності та декоративне мистецтво. Музеї на території Києво-Печерської Лаври

На території Києво-Печерської Лаври є декілька музеїв: книги та друкарства, історичних коштовностей України, українського декоративного мистецтва. Хіба не цікаво побачити найдавніші написи на бересті, що збереглися з часів Київської Русі, і таємничі знаки, що й досі не розшифровано. Крім книг, у музеї також представлені мідні кліше й навіть цілі друкарські верстати.

Колекція історичних коштовностей містить не тільки вироби із золота та срібла, а і справжні скарби — предмети, знайдені під час розкопок могильних курганів, як-от Огуз, Гайманова могила й Товста могила. Головний хіт музею — золота скіфська пектораль.

У Музеї українського декоративного мистецтва зібрано дивовижну колекцію кераміки, килимів, вишивки, скла, порцеляни, фаянсу, виробів із дерева, народного одягу. У музеї є зал із картинами Катерини Білокур і Марії Примаченко.

Спадщина. Музей Івана Гончара

Упродовж багатьох років, подорожуючи Україною, Іван Гончар збирав свою унікальну колекцію. Сьогодні ці пам'ятки історії та культури розділені за категоріями. У музеї Івана Гончара можна побачити старовинний одяг і тканини, вироби з дерева й металу, кераміку та скло. Також є окремі експозиції, присвячені виробам із рогу або шкіри. Тим, хто пов'язаний із музикою, буде цікаво побачити колекцію народних музичних інструментів. Відвідати музей можна буде після реконструкції.

Інтерактивне минуле. Музей «Становлення української нації»

Музей «Становлення української нації» — не казенна установа, де нудьга, тиша й усе закрито від відвідувачів товстим склом, а зовсім інший заклад. Відвідавши його, ви зможете за півтори-дві години вивчити історію нашої держави, побачити 25 сюжетних композицій, а також «зустріти» сотню найвідоміших державних діячів різних часів — від засновників Києва до сучасних політиків. Усі ці фігури виконано із силікону, а їхній точності й реалістичності позаздрить Голлівуд.

Ласкаво просимо до села. Пирогово та «Мамаєва слобода»

Любителі відпочинку на свіжому повітрі можуть зробити вибір на користь українських скансенів — Національного музею народної архітектури та побуту (Пирогово) та музею «Мамаєва слобода». Кінець літа — чудова нагода побачити реконструкцію українського села в музеях, що розташовані просто неба.

Ви зможете відвідати хату багатого селянина, його сусіда, який дещо бідніший, і навіть навідатися до сільської відьми. А також покататися на конях і посмакувати стравами народної кухні в корчмі. Щоправда, щоб побачити усе Пирогово, потрібно виділити цілий день. Територія «Мамаєвої слободи» трохи менша — і це прекрасне рішення для сімей із маленькими дітьми.

Виставки та дискусії замість гармат. «Мистецький арсенал»

Це не музей, а ціле культурне явище. «Мистецький арсенал» із 2005 року збирає численні виставки й експозиції як найвідоміших творів світової культури, так і творінь маловідомих українських майстрів. Колись тут зберігали боєприпаси та деталі для гармат. А сьогодні в «Арсеналі» проводять інсталяції та творчі дискусії — наприклад, зараз тут діє Літературна Лабораторія. Любителям тиші, ймовірно, припаде до смаку Мала Галерея, у якій представлено сучасне мистецтво.

Це не має повторитися. Національний музей Голодомору-геноциду

В історії нашої країни був страшний період Голодомору, і згадати про те, через що довелося пройти нашим бабусям і дідусям, не буде зайвим. Національний музей Голодомору-геноциду присвячений тому, що ніколи не має повторитися. Представлені в ньому докази всього жахіття тих часів розділено на тематичні експозиції, і що важливо — тут є спеціалізовані освітні екскурсії для дітей і підлітків.

Катастрофа століття. Національний музей «Чорнобиль»

Ще один тематичний музей, що розповідає про одну з найбільших катастроф техногенного характеру, — «Чорнобиль». Чорнобильська трагедія зіграла величезну роль в історії України, а її наслідки відчутні й досі. У музеї можна не тільки побачити унікальні експонати, присвячені подіям на ЧАЕС, а й відвідати кінолекторій або взяти участь в екологічній дискусії, записатися на майбутню конференцію й навіть забронювати тур до зони відчуження.

Київ — вічне місто. Музей історії Києва

Експозиція музею розповість про те, як жили люди на території Києва з давньоруських часів до початку XX століття. Тут працює тематична виставка, присвячена Хрещатику початку минулого століття, а безпосередньо до Дня Незалежності музей підготував експозицію NDEPENDENCE, де будуть представлені роботи сучасних художників, які сформувалися за роки Незалежності.

Схід і Захід під одним дахом. Музей Ханенків

Неймовірно багато сил і грошей витратили наші співвітчизники Богдан і Варвара Ханенки на те, щоб українці могли долучитися до європейської культурної спадщини. Але крім прекрасної колекції живопису (Рубенс, Веласкес, Белліні, Буше), музей Ханенків — так його названо на честь знаменитих меценатів — знайомить з артефактами Стародавнього Єгипту, часів античності, надає можливість побачити фарфор давніх германців і фаянс кельтів, картини й гобелени майстрів Голландії та Фландрії.

Сучасне мистецтво. PinchukArtCentre

У Києві розташований і один із найвідоміших приватних музеїв сучасного мистецтва. Виставки PinchukArtCentre стають культурними подіями — їх обговорюють, хвалять, критикують, але представлені на них експонати не залишають глядачів байдужими. Музей працює з 2006 року, і за цей час його відвідали понад 3 мільйони осіб (говорять, що актор Деніел Крейг спеціально прилітав на відкриття виставки Демієна Херста). Тут проводять тематичні лекції, а також заняття та квести для дітей.

Найбільша колекція мистецтва. Національний художній музей України

У фондах Національного художнього музею України — майже 40 тисяч експонатів різних епох: від часів Київської Русі до наших днів. Тут зібрано старовинні ікони, народні картини, класичний живопис, український авангард, картини сучасних художників. Можна побачити роботи Миколи Пимоненка, Олександра Мурашка, Тараса Шевченка, Федора Кричевського, Всеволода Максимовича, Олександри Екстер, Давида Бурлюка, Олександра Богомазова, Олексія Шовкуненка, Миколи Глушенка, Тетяни Яблонської, Віктора Зарецького, Алли Горської.

Свято BVLGARI в Києві: новосілля в римських традиціях і ретроспектива ювелірно-годинникового мистецтва Мода

Свято BVLGARI в Києві: новосілля в римських традиціях і ретроспектива ювелірно-годинникового мистецтва

Якою ми побачили виставу «Олена Теліга. Повернення» Життя

Якою ми побачили виставу «Олена Теліга. Повернення»

У Черкасах відкрився реабілітаційний центр для поранених RECOVERY Здоров'я

У Черкасах відкрився реабілітаційний центр для поранених RECOVERY