Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

День Незалежності України. Топ-8 стовпів української моди

Мода

30 років... 30 років, як один день, як одна мить, як один подих Всесвіту, як один погляд Всевишнього. Ми стали сильнішими й розумнішими, нас перестали плутати й порівнювати, недооцінювати й ігнорувати, ми подорослішали.

Крім сотень тисяч дрібних і не дуже досягнень, проривів, успіхів і тріумфів, ми стали гарними, стильними й дуже креативними, іноді навіть занадто. Жоден найбільший транспортний літак, можливо, тільки за винятком знову ж нашої «Мрії», не зможе взяти на борт усіх українських дизайнерів, які коли-небудь брали участь у Тижнях Моди (а були ще і Дні — і де вони зараз).

Ключові постаті в українській модній індустрії. Фото: Edward Jenner / Pexels

Ключові постаті в українській модній індустрії. Фото: Edward Jenner / Pexels

Наперередодні Дня Незалежності віддамо ж данину поваги тим, хто кував, кує і, сподіваємося, куватиме Українську Моду, тим, хто, незважаючи ні на що, сповнений ентузіазму й готовий хоч завтра ощасливити нас найновішою, найсвіжішою та найкреативнішою колекцією.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Отже, топ-8 стовпів моди України, на мою скромну думку:

1. Ірина Данилевська

Перше місце по праву належить Матері Всіх Українських Фешн-Драконів — Ірині Данилевській, яка й у перехідні роки, й у ще важчі роки зростання інтересу до України доводила всім тут і там, що ми країна з величезним fashion-потенціалом. А те, що попри колізії з фінансуванням Ukrainian Fashion Week щосезону не залишає нас байдужими, ще раз переконує світ у тому, що вона таки права.

Підписуйтесь на нас в Google News!

2. Лілія Пустовіт

Щоразу приходячи на відкриття Тижня моди, я дивлюся, хто його відкриватиме. І впродовж багатьох сезонів це право заслужено належало Лілі Пустовіт. Вона першою прийшла до київських бутиків не через особисті контакти з баєрами, знайомства з власниками та великосвітськими подружками, а через професійні структуровані західні агентства. І це достойно поваги й усіляких похвал.

3. Руслан Багінський

Про нього писали всі — навіть ті, хто нічого не розуміє в моді. Він на монопродукті зробив собі ім'я. І не просто зробив, а ще і пропіарив себе так, що його колеги за цехом і досі гадають, як і за які гроші все це вийшло. Бог із ними, з грошима, адже зроблено все класно. Приклад заразливий, хоча й хотілося б дізнатися, чи став він заробляти гроші. Але ми сьогодні не про це.

4. Іван Фролов

Просто молодець. Красень у професійному сенсі. Фролов повернув сексуальність на українські підмостки. Молодість бере міста. І навіть якщо десь щось якось було не зовсім так, як хотілося, то в нього ще все попереду. Я на це дуже сподіваюся.

5. Олена Буреніна

Саме тоді, коли від неї (якщо чесно, взагалі ні від кого) нічого не чекали, Буреніна вистрілила — якісно, впевнено, стильно, ефектно. Пройшовши тернистий шлях, як у всіх, від експериментів зі стилем, вона сама стала прикладом для наслідування. Колекції не просто гарні — вони ще й носибельні, що в наш нудний час є принципово важливим.

6. Серж Смолін

Якщо і є в нас із вами сумніви в тому, що український чоловік гідний більшого, то Серж постійно ці сумніви розвіює. Стільки років зберігати вірність цим вічно незадоволеним скептикам може тільки Смолін. І те, що він і досі не отримав титул Найкращого чоловічого дизайнера, розігріває інтерес, що трохи слабшає, до такої традиційної події, як Best Fashion Awards.

7. Українські пуховики

Мабуть, об'єднаю Ienki Ienki та Moongoose — два незалежні бренди-конкуренти, які зробили для України більше, ніж кілька прем'єр-міністрів.

І водночас обидва є комерційно успішними, навіть попри пандемію та закриті кордони, обидва мають свою цільову аудиторію, обидва добре «б'ють» традиційні великі бренди верхнього одягу.

8. Intertop

А чому б і ні? Так вони ж продають у себе абсолютно все. Але вони — не всі, ба більше, єдині, хто підтримував і підтримує українських дизайнерів, випускаючи дуже гідні й успішні колаборації. Мрія будь-якого ритейлера — повторити успіх Intertop, мрія будь-якого дизайнера — продаватися там. Well done, guys!

Любити Україну можна по-різному: можна дистанційно, можна всією душею і всім серцем, а можна й потрібно красиво. І моя «Чарівна вісімка» це доводить. І якщо тут із якоїсь причини немає вас, то я виправлюся й наступного разу розширю «вісімку» до «десятки». Зі святом вас, дизайнери, стилісти, ритейлери й функціонери від моди! Зі святом нас, тусовників, світських левів, пантер і гієн!

Слава Україні!

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Головні події січня: втрати місяця, зірки на подіумі, найочікуваніші модні колаборації та нова Кім Кардаш'ян

Чому аромати викликають емоції та спогади

Як пробитися на сцену без продюсера: досвід участі у вокальному шоу