Facebook Pixel

День Незалежності України. Топ-8 стовпів української моди

Мода

30 років... 30 років, як один день, як одна мить, як один подих Всесвіту, як один погляд Всевишнього. Ми стали сильнішими й розумнішими, нас перестали плутати й порівнювати, недооцінювати й ігнорувати, ми подорослішали.

Крім сотень тисяч дрібних і не дуже досягнень, проривів, успіхів і тріумфів, ми стали гарними, стильними й дуже креативними, іноді навіть занадто. Жоден найбільший транспортний літак, можливо, тільки за винятком знову ж нашої «Мрії», не зможе взяти на борт усіх українських дизайнерів, які коли-небудь брали участь у Тижнях Моди (а були ще і Дні — і де вони зараз).

Ключові постаті в українській модній індустрії. Фото: Edward Jenner / Pexels

Ключові постаті в українській модній індустрії. Фото: Edward Jenner / Pexels

Наперередодні Дня Незалежності віддамо ж данину поваги тим, хто кував, кує і, сподіваємося, куватиме Українську Моду, тим, хто, незважаючи ні на що, сповнений ентузіазму й готовий хоч завтра ощасливити нас найновішою, найсвіжішою та найкреативнішою колекцією.

Отже, топ-8 стовпів моди України, на мою скромну думку:

1. Ірина Данилевська

Перше місце по праву належить Матері Всіх Українських Фешн-Драконів — Ірині Данилевській, яка й у перехідні роки, й у ще важчі роки зростання інтересу до України доводила всім тут і там, що ми країна з величезним fashion-потенціалом. А те, що попри колізії з фінансуванням Ukrainian Fashion Week щосезону не залишає нас байдужими, ще раз переконує світ у тому, що вона таки права.

2. Лілія Пустовіт

Щоразу приходячи на відкриття Тижня моди, я дивлюся, хто його відкриватиме. І впродовж багатьох сезонів це право заслужено належало Лілі Пустовіт. Вона першою прийшла до київських бутиків не через особисті контакти з баєрами, знайомства з власниками та великосвітськими подружками, а через професійні структуровані західні агентства. І це достойно поваги й усіляких похвал.

3. Руслан Багінський

Про нього писали всі — навіть ті, хто нічого не розуміє в моді. Він на монопродукті зробив собі ім'я. І не просто зробив, а ще і пропіарив себе так, що його колеги за цехом і досі гадають, як і за які гроші все це вийшло. Бог із ними, з грошима, адже зроблено все класно. Приклад заразливий, хоча й хотілося б дізнатися, чи став він заробляти гроші. Але ми сьогодні не про це.

4. Іван Фролов

Просто молодець. Красень у професійному сенсі. Фролов повернув сексуальність на українські підмостки. Молодість бере міста. І навіть якщо десь щось якось було не зовсім так, як хотілося, то в нього ще все попереду. Я на це дуже сподіваюся.

5. Олена Буреніна

Саме тоді, коли від неї (якщо чесно, взагалі ні від кого) нічого не чекали, Буреніна вистрілила — якісно, впевнено, стильно, ефектно. Пройшовши тернистий шлях, як у всіх, від експериментів зі стилем, вона сама стала прикладом для наслідування. Колекції не просто гарні — вони ще й носибельні, що в наш нудний час є принципово важливим.

6. Серж Смолін

Якщо і є в нас із вами сумніви в тому, що український чоловік гідний більшого, то Серж постійно ці сумніви розвіює. Стільки років зберігати вірність цим вічно незадоволеним скептикам може тільки Смолін. І те, що він і досі не отримав титул Найкращого чоловічого дизайнера, розігріває інтерес, що трохи слабшає, до такої традиційної події, як Best Fashion Awards.

7. Українські пуховики

Мабуть, об'єднаю Ienki Ienki та Moongoose — два незалежні бренди-конкуренти, які зробили для України більше, ніж кілька прем'єр-міністрів.

І водночас обидва є комерційно успішними, навіть попри пандемію та закриті кордони, обидва мають свою цільову аудиторію, обидва добре «б'ють» традиційні великі бренди верхнього одягу.

8. Intertop

А чому б і ні? Так вони ж продають у себе абсолютно все. Але вони — не всі, ба більше, єдині, хто підтримував і підтримує українських дизайнерів, випускаючи дуже гідні й успішні колаборації. Мрія будь-якого ритейлера — повторити успіх Intertop, мрія будь-якого дизайнера — продаватися там. Well done, guys!

Любити Україну можна по-різному: можна дистанційно, можна всією душею і всім серцем, а можна й потрібно красиво. І моя «Чарівна вісімка» це доводить. І якщо тут із якоїсь причини немає вас, то я виправлюся й наступного разу розширю «вісімку» до «десятки». Зі святом вас, дизайнери, стилісти, ритейлери й функціонери від моди! Зі святом нас, тусовників, світських левів, пантер і гієн!

Слава Україні!

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Головні події січня: втрати місяця, зірки на подіумі, найочікуваніші модні колаборації та нова Кім Кардаш'ян Мода

Головні події січня: втрати місяця, зірки на подіумі, найочікуваніші модні колаборації та нова Кім Кардаш'ян

Чому аромати викликають емоції та спогади Краса

Чому аромати викликають емоції та спогади

Як пробитися на сцену без продюсера: досвід участі у вокальному шоу Життя

Як пробитися на сцену без продюсера: досвід участі у вокальному шоу