Facebook Pixel

Як вибрати якісний пуховик

Особиста думка

Сьогодні найбільш популярний і трендова верхній одяг – пуховик. Він легкий, теплий, модний і його можна носити як з костюмом, так і з джинсами. Найважливіше тут – знайти якісну річ, яка прослужить вам декілька років.

Я двадцять років працюю в пуховій промисловості і знаю весь процес — від виробництва пуха до виготовлення виробів. Якщо хочете вибрати правильний пуховик, звертати увагу потрібно ось на що:

  • Наповнювач

Сьогодні пуховиком називають будь-яку об'ємну куртку (навіть на синтетиці). Але пуховик має бути наповнений пухом. З ним за якістю не зрівняється жодна синтетика. І ось чому: завдяки своїй структурі пух відмінно зберігає тепло, має високу повітропроникність і, на відміну від синтетичних наповнювачів, не створює парникового ефекту.

У пуховиках найчастіше використовують качиний або гусячий пух. Одяг на качиному пуху в рази дешевше, бо це наповнювач більш низької якості, він поступається гусячому в морозостійкості і легкості. Краще вибирати пуховик на гусячому пуху. Так, він може коштувати дорожче, але буде набагато легшим, теплішим і прослужить вам набагато довше. Якісний пуховик з гусячого пуху можна спокійно носити п'ять років і більше.

Фото: MoonGoose

Фото: MoonGoose

  • Стиснення

Перше і найпростіше, що дозволить зрозуміти, якісний пуховик чи ні – це стиснення. Візьміть куртку і стисніть рукав, подивіться, як він відновлює свою форму. Якщо рукав не набуває колишній обсяг протягом хвилини, то всередині пух з поганою пружністю. А це означає, що він буде гірше зігрівати і з часом зіб'ється.

У якісного пуховика індекс пружності (Fill Power) стартує від 600 одиниць. Деякі виробники вказують це на етикетці товару. Якщо такого маркування немає, ви маєте повне право поцікавитися у продавця або подивитися індекс на сайті виробника.

Також спробуйте виріб на дотик. Якщо ви відчуваєте всередині дрібні щільні стрижні – це дрібні шматочки пера. Отже, це одяг не дуже хорошої якості і я упевнено можу сказати, що за півроку-рік цей пуховик почне лізти через проколювання тканини пером.

Фото: MoonGoose

Фото: MoonGoose

  • Маркування

Уважно вивчіть етикетку, де вказано склад наповнювача. Мінімальне співвідношення гусячого пуху і пера в якісному пуховику має бути 70% на 30%. Тобто 70% пуху і, відповідно, 30% пера. Чим нижче процентний вміст пера, тим вище клас і вартість пуховика. Ще раз акцентую на тому, що ми говоримо про гусячий пух. Пуховик з таким співвідношенням з качиним пухом буде досить важким і холодним.

Фото: MoonGoose

Фото: MoonGoose

  • Вага

Якщо в пуховику дійсно гусячий пух, він буде легким. Якщо ви, примірявши пуховик, відчуваєте, що вам в ньому важко, це має насторожити. Ймовірніше, всередині неякісний наповнювач.

Що означає неякісний наповнювач? Іноді в гусячий пух додають качиний, щоб здешевити виробництво (як правило, це не вказують у маркуванні продукту). Домішка качиного пуху додає вагу, але не робить продукт більш теплим.

Зрозуміти це пересічному покупцеві не так просто. Надіньте пуховик і відчуйте наскільки він легкий. Якщо невагомий, як хмара, то ви вибрали якісну річ з правильним наповнювачем. Можу сказати про своє виробництво: в нашому найоб'ємнішій пуховику, який розрахований на температуру -30, вага пуху становить 450 грамів.

Фото: MoonGoose

Фото: MoonGoose

  • Тканина

Пуховик – це, насамперед, верхній одяг і тканина має бути оброблена водовідштовхувальним засобом. Так ви точно будете впевнені, що все буде добре під час снігопаду або дощу. У міських пуховиках найчастіше використовують нейлон, поліамід або поліестер.

Щоб зробити міські пуховики більш міцними і зберегти зовнішню привабливість, виробник немов запечатує всередині пух в пухпакети зі спеціальної тканини. Завдяки цьому пуховик більш зносостійкий, навіть якщо ви пошкодите зовнішню тканину, внутрішній шар триматиме пух і річ буде простіше відремонтувати.

Фото: MoonGoose

Фото: MoonGoose

  • Фурнітура

Фурнітура в пуховиках дуже важлива, бо поміняти кнопки або блискавку в пуховому виробі не так вже просто. Зверніть увагу на виробника фурнітури – це хороший маркер того, наскільки бренд дбає про якість свого продукту. Така річ буде довше і з задоволенням носитися.

Фото: MoonGoose

Фото: MoonGoose


Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Топ-7 ґаджетів для спорту та фітнесу Життя

Топ-7 ґаджетів для спорту та фітнесу

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі Життя

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі

Рецепт дня: сливовий пиріг від The New York Times Життя

Рецепт дня: сливовий пиріг від The New York Times