Facebook Pixel

Король із трущоб та високі ідеали. Кінопрем'єри тижня

Життя

Кінокритики Дмитро Слівний і Олександра Березовська про фільми, які не можна пропустити

Цього тижня кінокритики The Page знову тематично розділили рецензії. Про сльози чоловіків розповідає чоловік. Про гординю та аристократів — жінка.

  • «Дієго Марадона»


Фото: VOLGAFILM UA

Фото: VOLGAFILM UA

Британський режисер Азіф Кападіа знімає кіно, про надзвичайних людей, які розширюють кордони і ламають правила. Про тих, хто вибрав свій шлях, досяг вершин, і при цьому дорого заплатив за славу і успіх.

У 2016 році він отримав заслужений «Оскар» в номінації «Кращий документальний фільм» за стрічку «Емі» (біографічна історія трагічної долі співачки Емі Уайнхаус). А до цього, в 2010-му, був обласканий нагородами фільм «Сенна» про легенду «Формули-1», знаменитого автогонщика Айртона Сенну.

Тепер Азіф звернув увагу на найбільш талановитого футболіста 80-х (або, як багато хто вважає, кращого в історії світового футболу) — Дієго Марадону.

Фото: VOLGAFILM UA

Фото: VOLGAFILM UA

Навіть якщо ви ніколи не цікавилися футболом і кокаїном, цей документальний фільм принесе вам задоволення. Тут і цікава історія, і рідкісні кадри, яких раніше ніхто не бачив.

Фільм починається в 1984 році. Футбольний клуб «Наполі» знову пролітає «мимо каси» в турнірі, не дивлячись на фанатичну підтримку уболівальників. У липні в Неаполь приїжджає юний Дієго Марадона, якому судилося стати «золотим хлопчиком» для команди і протягом 7 років перевернути з ніг на голову весь футбольний світ.

Найвідоміший у світі футбольний геній і найбільш неблагополучне місто Європи ідеально пасували один одному. У місті, де дияволу знадобилися б охоронці, Марадона став богом. Харизматичний аргентинець швидко привів Неаполь до свого першого в історії титулу.

На чемпіонаті світу 1986 року Дієго Марадона, який народився в трущобах Буенос-Айреса, піднімає трофей для Аргентини і стає богом для кожного аргентинця. Він не може спокійно вийти на вулицю, сходити в кіно, побути з сім'єю. У його особистий простір постійно втручаються й намагаються пролізти.

Фото: VOLGAFILM UA

Фото: VOLGAFILM UA

Паралельно з грою на полі, футболіст пускається берега. Кокаїн, зв'язки з Каморою (неаполітанської мафією), скандали в пресі. Боротьба з депресією і знову кокаїн. Діонісійське безумство поклоніння герою добре змальоване у фільмі.

Як і суперечливість і двоїстість самого героя. З одного боку — хлопець Дієго. З іншого — напівбог Марадона. З одного боку Марадона був благословенний на полі. З іншого — проклятий в житті.

Фільм створений з більш ніж 500 годин хронік із особистого архіву Марадони і при повній його підтримці. Це дика і незабутня історія про дарований всесвіту талант, славу, розпач, зраду і, нарешті, про спокуту.

Режисер: Азіф Кападіа

Тривалість: 130 хвилин

  • «Абатство Даунтон»


Фото: B&H film distribution

Фото: B&H film distribution

Повнометражний фільм «Абатство Даунтон» — це історія одного прийому, яка зацікавить навіть тих, хто не дивився жодної серії однойменного серіалу. І не просто серіалу, а затишного оповідання про мешканців старовинного йоркширського маєтку — аристократичного сімейства Кроулі.

Фото: B&H film distribution

Фото: B&H film distribution

За сценарій до кіноісторії взявся (слава продюсерам) автор серіалу Джуліан Феллоуз. Своїх вивчених уздовж і поперек героїв він помістив у обставини підготовки і зустрічі Короля Георга V і його дружини Марії.

Фото: B&H film distribution

Фото: B&H film distribution

Через побутову метушню, внутрішні війни між прислугою маєтку і королівськими слугами, через особисті проблеми всередині великої родини, давні невирішені конфліктами і невміння говорити про образи і проблеми творці фільму мимоволі підштовхують нас — глядачів — до того, як низько впали ми — сучасники.

Фото: B&H film distribution

Фото: B&H film distribution

З одного боку, наше життя, як і життя аристократів з 1927 року, постійно межує між великим і буденним. З іншого, їм все ж краще вдавалося виходити з піднятою головою, чистим серцем і рівною поставою.

Втім, як каже героїня глави сімейства: «В цій грі я все ще арбітр».

Режисер: Майкл Енглер

Тривалість: 122 хвилини

Документальний фільм про Дениса Монастирського вийде 18 січня 2024 Життя

Документальний фільм про Дениса Монастирського вийде 18 січня 2024

Фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» вийде в прокат 9 травня Життя

Фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» вийде в прокат 9 травня

Фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» про «розстріляне відродження» вийшов у прокат Життя

Фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» про «розстріляне відродження» вийшов у прокат