Кінокритики Дмитро Слівний і Олександра Березовська про фільми, які не можна пропустити
Цього тижня кінокритики знову тематично розділили рецензії. Про сльози чоловіків розповідає чоловік. Про гординю та аристократів — жінка.
- «Дієго Марадона»

Фото: VOLGAFILM UA

Британський режисер Азіф Кападіа знімає кіно, про надзвичайних людей, які розширюють кордони і ламають правила. Про тих, хто вибрав свій шлях, досяг вершин, і при цьому дорого заплатив за славу і успіх.
У 2016 році він отримав заслужений «Оскар» в номінації «Кращий документальний фільм» за стрічку «Емі» (біографічна історія трагічної долі співачки Емі Уайнхаус). А до цього, в 2010-му, був обласканий нагородами фільм «Сенна» про легенду «Формули-1», знаменитого автогонщика Айртона Сенну.
Тепер Азіф звернув увагу на найбільш талановитого футболіста 80-х (або, як багато хто вважає, кращого в історії світового футболу) — Дієго Марадону.

Фото: VOLGAFILM UA
Навіть якщо ви ніколи не цікавилися футболом і кокаїном, цей документальний фільм принесе вам задоволення. Тут і цікава історія, і рідкісні кадри, яких раніше ніхто не бачив.
Фільм починається в 1984 році. Футбольний клуб «Наполі» знову пролітає «мимо каси» в турнірі, не дивлячись на фанатичну підтримку уболівальників. У липні в Неаполь приїжджає юний Дієго Марадона, якому судилося стати «золотим хлопчиком» для команди і протягом 7 років перевернути з ніг на голову весь футбольний світ.
Найвідоміший у світі футбольний геній і найбільш неблагополучне місто Європи ідеально пасували один одному. У місті, де дияволу знадобилися б охоронці, Марадона став богом. Харизматичний аргентинець швидко привів Неаполь до свого першого в історії титулу.
На чемпіонаті світу 1986 року Дієго Марадона, який народився в трущобах Буенос-Айреса, піднімає трофей для Аргентини і стає богом для кожного аргентинця. Він не може спокійно вийти на вулицю, сходити в кіно, побути з сім'єю. У його особистий простір постійно втручаються й намагаються пролізти.

Фото: VOLGAFILM UA
Паралельно з грою на полі, футболіст пускається берега. Кокаїн, зв'язки з Каморою (неаполітанської мафією), скандали в пресі. Боротьба з депресією і знову кокаїн. Діонісійське безумство поклоніння герою добре змальоване у фільмі.
Як і суперечливість і двоїстість самого героя. З одного боку — хлопець Дієго. З іншого — напівбог Марадона. З одного боку Марадона був благословенний на полі. З іншого — проклятий в житті.
Фільм створений з більш ніж 500 годин хронік із особистого архіву Марадони і при повній його підтримці. Це дика і незабутня історія про дарований всесвіту талант, славу, розпач, зраду і, нарешті, про спокуту.
Режисер: Азіф Кападіа
Тривалість: 130 хвилин
- «Абатство Даунтон»

Фото: B&H film distribution
Повнометражний фільм «Абатство Даунтон» — це історія одного прийому, яка зацікавить навіть тих, хто не дивився жодної серії однойменного серіалу. І не просто серіалу, а затишного оповідання про мешканців старовинного йоркширського маєтку — аристократичного сімейства Кроулі.

Фото: B&H film distribution
За сценарій до кіноісторії взявся (слава продюсерам) автор серіалу Джуліан Феллоуз. Своїх вивчених уздовж і поперек героїв він помістив у обставини підготовки і зустрічі Короля Георга V і його дружини Марії.

Фото: B&H film distribution
Через побутову метушню, внутрішні війни між прислугою маєтку і королівськими слугами, через особисті проблеми всередині великої родини, давні невирішені конфліктами і невміння говорити про образи і проблеми творці фільму мимоволі підштовхують нас — глядачів — до того, як низько впали ми — сучасники.

Фото: B&H film distribution
З одного боку, наше життя, як і життя аристократів з 1927 року, постійно межує між великим і буденним. З іншого, їм все ж краще вдавалося виходити з піднятою головою, чистим серцем і рівною поставою.
Втім, як каже героїня глави сімейства: «В цій грі я все ще арбітр».
Режисер: Майкл Енглер
Тривалість: 122 хвилини