Facebook Pixel

Фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» вийде в прокат 9 травня

Життя

Фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман». В'ячеслав Довженко зіграв Миколу Хвильового

Фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман». В'ячеслав Довженко зіграв Миколу Хвильового

Художній фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» про покоління українських митців 1920-1930 років вийде в національний кінопрокат 9 травня 2024 року.

Про це режисер-постановник фільму Тарас Томенко розповів 20 березня на пресконференції.

Історичні події, які лягли у основу фільму, були «репетицією до того, що відбувається зараз» в Україні, впевнений Томенко.

Quote«Коли запрацювала сталінська репресивна машина, стало зрозуміло, що на Україну чекає кривавий шлях. Українці зараз шукають допомоги в силі слова українських письменників. [Історія] наших розстріляних геніїв протягується крізь все століття до нас теперішніх. В цей фільм вкладено надзвичайно багато сил, і результат ви побачите на екрані. Закликаю українців, щоб вони прийшли подивитися. Це не просто похід в кінотеатр – це певна місія, певна шана нашим розстріляним поетам і письменникам», – підкреслив постановник фільму.

У фільмі «немає академічного пилу», а геніальні письменники 20-х-30-х показані живими людьми – з літературними читаннями, розмовами, бійками, випивкою, нагадав Олександр Хоменко, автор трейлера до фільму та один зі співавторів мюзикла «Ти [Романтика]».

Quote«Правдива картина життя якраз і змушує молодь цікавитися літературою. Бо вони бачать харизматичних, актуальних, зухвалих письменників, а не величних геніїв», – додав він.
Quote«Цю історію треба нагадувати. Вона необхідна. Вона абсолютно сьогоденна. Ви собі уявити не можете, наскільки мої студенти [в КНУКІМ] шоковані тим, як проза розстріляного відродження відкликається до сьогодення. На жаль, ми досі живемо в реаліях окупації. Але ми боремось. І головне – не повторити помилок тих митців, які повірили московитам і їх казковим речам», – наголосив актор В’ячеслав Довженко, який зіграв у фільмі Миколу Хвильового.
Режисер фільму «Будинок «Слово». Нескінчений роман» Тарас Томенко

Режисер фільму «Будинок «Слово». Нескінчений роман» Тарас Томенко

Автор трейлера до фільму «Будинок «Слово». Нескінчений роман» Олександр Хоменко (МУР)

Автор трейлера до фільму «Будинок «Слово». Нескінчений роман» Олександр Хоменко (МУР)

Актор фільму «Будинок «Слово». Нескінчений роман» Дмитро Олійник

Актор фільму «Будинок «Слово». Нескінчений роман» Дмитро Олійник

Актор фільму «Будинок «Слово». Нескінчений роман» В'ячеслав Довженко

Актор фільму «Будинок «Слово». Нескінчений роман» В'ячеслав Довженко

Команда фільму «Будинок «Слово». Нескінчений роман»

Команда фільму «Будинок «Слово». Нескінчений роман»

Продюсер фільму «Будинок «Слово». Нескінчений роман» Олег Щербина

Продюсер фільму «Будинок «Слово». Нескінчений роман» Олег Щербина

Режисер фільму «Будинок «Слово». Нескінчений роман» Тарас Томенко Thumb Автор трейлера до фільму «Будинок «Слово». Нескінчений роман» Олександр Хоменко (МУР) Thumb Актор фільму «Будинок «Слово». Нескінчений роман» Дмитро Олійник Thumb Актор фільму «Будинок «Слово». Нескінчений роман» В'ячеслав Довженко Thumb Команда фільму «Будинок «Слово». Нескінчений роман» Thumb Продюсер фільму «Будинок «Слово». Нескінчений роман» Олег Щербина Thumb

Трейлер до фільму «Будинок «Слово». Нескінчений роман» – відео

Трейлер до фільму вже з’явився на каналі проєкту МУР, поруч із мюзиклом про письменників та поетів «Розстріляного Відродження» «Ти [Романтика]». Автор трейлера – засновник проєкту МУР Олександр Хоменко, також у ньому звучить музика гурту NAZVA.

Що відомо про фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман»

Фільм починається з 1927 року, коли за наказом Сталіна у Харкові був збудований кооперативний будинок «Слово» для відомих українських письменників.

Автори фільму вважають, що мешканці будинку стали учасниками «експерименту, спрямованого на виведення нового типу радянського письменника та тотальний контроль над процесом творчості з метою створення єдиного художнього методу соціалістичного реалізму»

Неочікувано для мешканців вони отримали невідомого молодого письменника Володимира Акімова (Дмитро Олійник). З його появою в будинку «Слово» починають розгортатися дивні події, які приводять до трагічного фіналу.

Ідея фільму з’явилась ще 2013 року. Фільм був закінчений у 2021-му. Як розповів продюсер фільму Олег Щербина, автори планували оголосити про дату виходу в прокат 24 лютого 2022 року, на Зимовому кіноринку. Повномасштабна війна змусила скасувати всі плани.

Прем’єра фільму відбулася на 37-му Варшавському кінофестивалі 2021. Він також був представлений на міжнародних фестивалях в Німеччині, Ірландії, США, Косово та Україні. Численні покази для українських громад відбулися в Естонії, Польщі, а в США фільм про будинок «Слово» подивились студенти факультетів славістики кількох великих університетів.

Головні ролі виконали Дмитро Олійник (Володимир Акімов), В’ячеслав Довженко (Микола Хвильовий), Ніна Набока (тьотя Варя), Марина Кошкіна (Галя), а також Станіслав Сукненко (Лесь Курбас), Юрій Одинокий (Мерер), Валерія Ходос (Рая Троянкер), Андрій Май (Володимир Сосюра), Юлія Чепурко (Марія Сосюра), Костянтин Темляк (Павло Тичина), Геннадій Попенко (Михайль Семенко).

Виробництво фільму: Fresh Production Group за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міжнародного благодійного фонду «Солідарність». Кінотеатральний дистриб'ютор – компанія B&H.

Сценаристи стрічки – Тарас Томенко та Любов Якимчук, режисер-постановник – Тарас Томенко, оператор-постановник Михайло Любарський, художник-постановник Шевкет Сейдаметов, композитор – Алла Загайкевич, продюсери – Юлія Чернявська, Олег Щербина, Пилип Іллєнко та Ростислав Мартинюк.

Як уточнив Олег Щербина, загальний бюджет стрічки склав 60 млн грн, включаючи 30 млн грн державної підтримки.

Коли «Будинок «Слово. Нескінчений роман» виходить у прокат

Фільм виходить в широкий прокат по всій Україні 9 травня 2024 року.

Як пояснив Олег Щербина, дату прив’язали до 13 травня – дня самогубства Миколи Хвильового, культового дня в літературній спільноті.

Quote«B&H – поважна дистрибуція з хорошим досвідом. Ми не загадуємо і наперед ніколи не говоримо, але ми розраховуємо на підтримку глядачів», – додав продюсер.

Після першого прокату в кінотеатрах фільм має вийти на стрімінгових платформах і сервісах, насамперед українських.

З показом на телебаченні «поки що питання».

Чи може фільм про розстріляне відродження стати прибутковим

Quote«Передусім ми розраховуємо на український прокат, тому що всі інші фінансові інструменти не приносять багато грошей у зв'язку зі станом ринку», – уточнив Олег Щербина.

Щодо друкованих сувенірів, футболок та іншого мерчу – вони є в концепції промокампанії фільму, проте конкретні плани продюсери фільму поки не оголошують.

Автори не ставлять за мету отримати прибуток від кіно.

Quote«Більша частина європейських фільмів не окупається. Саме тому в Європі була придумана система державної підтримки, яку вже Україна перейняла у Європи. Головне завдання європейських держав – це не отримання прибутку від фільмів, а просування своїх фільмів, впровадження умов для їх існування. І на рівні макроекономічних показників це реально приносить дохід державі, але не на рівні фільмів», – підкреслив Олег Щербина.

Як додав Олександр Хоменко з МУР, на майбутніх виставах мюзиклу про розстріляне відродження обов’язково буде додаткове промо фільму.

...на Майдані лишиться поет: український репер записав трек на пророчий вірш Павличка Життя

...на Майдані лишиться поет: український репер записав трек на пророчий вірш Павличка

«Євробачення-2025»: хто представлятиме Україну на пісенному конкурсі Життя

«Євробачення-2025»: хто представлятиме Україну на пісенному конкурсі

Від продавчині до директорки: як жінки в «Аврорі» подолали «скляну стелю» на заваді кар’єри Життя

Від продавчині до директорки: як жінки в «Аврорі» подолали «скляну стелю» на заваді кар’єри