27 жовтня в Україні відзначають День української писемності та мови в нову дату, а у світі – Всесвітній день аудіовізуальної спадщини та день трудотерапії.
розповідає, які історичні події відбулись 27 жовтня в Україні та світі.
27 жовтня 1937-го – одна з найчорніших дат історії української культури. Цього дня в урочищі Сандармох в Карелії почалися масові розстріли, що тривали до 4 листопада. Серед 1111 в'язнів Соловецької тюрми особливого призначення, які були вбиті НКВС, було чимало представників української інтелігенції: театральний режисер Лесь Курбас, письменники Микола Куліш, Микола Зеров, Марко Вороний, Валер'ян Підмогильний, Мирослав Ірчан, вчені Олександр Бадан-Яворенко, Сергій Грушевський, Володимир Чехівський, письменник та міністр освіти УНР Антін Крушельницький. Ці події увійшли в історію під назвою «Розстріляне Відродження».

У 1951 році під час лікування раку вперше у світі застосували радіацію.
У 1982-му населення Китаю перевищило 1 мільярд жителів.
27 жовтня 1952 року народився Френсіс Фукуяма, американський філософ, політичний економіст і публіцист, автор фундаментальної праці «Кінець історії та остання». Пан Фукуяма уважно стежить за подіями в Україні з часів Помаранчевої революції та підтримує Україну у війні проти росії. У 2023 році він став амбасадором напряму «Гуманітарне розмінування» проєкту United24.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також