Facebook Pixel

Цей день в історії. 27 жовтня – Сандармох та Розстріляне Відродження

27 жовтня в Україні відзначають День української писемності та мови в нову дату, а у світі – Всесвітній день аудіовізуальної спадщини та день трудотерапії.

The Page розповідає, які історичні події відбулись 27 жовтня в Україні та світі.

27 жовтня 1937-го – одна з найчорніших дат історії української культури. Цього дня в урочищі Сандармох в Карелії почалися масові розстріли, що тривали до 4 листопада. Серед 1111 в'язнів Соловецької тюрми особливого призначення, які були вбиті НКВС, було чимало представників української інтелігенції: театральний режисер Лесь Курбас, письменники Микола Куліш, Микола Зеров, Марко Вороний, Валер'ян Підмогильний, Мирослав Ірчан, вчені Олександр Бадан-Яворенко, Сергій Грушевський, Володимир Чехівський, письменник та міністр освіти УНР Антін Крушельницький. Ці події увійшли в історію під назвою «Розстріляне Відродження».

У 1951 році під час лікування раку вперше у світі застосували радіацію.

У 1982-му населення Китаю перевищило 1 мільярд жителів.

27 жовтня 1952 року народився Френсіс Фукуяма, американський філософ, політичний економіст і публіцист, автор фундаментальної праці «Кінець історії та остання». Пан Фукуяма уважно стежить за подіями в Україні з часів Помаранчевої революції та підтримує Україну у війні проти росії. У 2023 році він став амбасадором напряму «Гуманітарне розмінування» проєкту United24.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉