Facebook Pixel

У Середземному морі виявили гігантський підводний каньйон

Життя

У Середземному морі знайшли гігантський підводний каньйон Фото: Lice Science

У Середземному морі знайшли гігантський підводний каньйон Фото: Lice Science

Дослідники виявили у східній частині Середземного моря гігантський підводний каньйон завширшки 10 км, що утворився близько 6 млн років тому.

Про це повідомляє Live Science.

Вчені вважають, що каньйон утворився коли Середземне море висохло, приблизно на 700 тис. років, коли велика протока між Атлантичним океаном і Середземним морем звузилася і закрилася. За цей час у Середземному морі залишилося величезна кількість солі завтовшки до 3 км.

Коли рівень води в морі спадав, дуже солоні води вирізали великі яри на дні моря. Дослідники зараз описують гігантський U-подібний каньйон, розташований в 75 милях (120 км) на південь від Кіпру, в глибинах середземноморського басейну Левант.

Каньйон має глибину 500 метрів і ширину 10 км. Дослідники його назвали на честь сусідньої підводної гори Ератосфена,

Quote«Щоб пояснити підводне утворення каньйону Ератосфена, ми пропонуємо розріз щільними гравітаційними потоками, які дряпають і вирізають глибоководне морське дно», — пишуть дослідники в дослідженні.

«Обтяжені» сіллю та опадами, такі течії мчали швидше за навколишню воду і поступово вирізали в морському дні каньйон. Точний час його утворення назвати не можна, але, ймовірно, це сталося між 5,6 і 6 млн років тому. Процес розмиву міг зайняти від десятків тис. до млн років тому.

У Середземному морі знайшли гігантський підводний каньйон

У Середземному морі знайшли гігантський підводний каньйон

Quote«Це відкриття проливає світло на десятирічну дискусію про те, чи утворилися Мессінські яри та каньйони, які зараз лежать під водою, над або під поверхнею моря. «Це нове свідчення посилює аргументи того, що принаймні частина ерозії на континентальних околицях відбулася під водою», — пишуть дослідники.

Знайдений каньйон є частиною ширшої мережі каньйонів та каналів у районі, відомому як Левантський басейн, що простягається від узбережжя Сирії на півночі до Сектора Газа на півдні та на північний захід у бік Кіпру.

На північний захід від каньйону знаходиться глибший і давніший басейн Геродота, в який з південного сходу приходять течії, наповнені опадами. Вчені вважають, що ці течії могли перетинати територію, де знаходиться виявлений каньйон, задовго до того, як він з'явився.

Раніше The Page повідомляв, що на дні Тихого океану вчені з Національного управління океанічних та атмосферних досліджень (NOAA) виявили загадковий об'єкт, що нагадує золоте яйце із заглибленням, ніби з нього щось вилупилося.

Як навчити дівчат поважати себе та вибудовувати власні кордони Життя

Як навчити дівчат поважати себе та вибудовувати власні кордони

Фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» вийде в прокат 9 травня Життя

Фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» вийде в прокат 9 травня

До Песаха 2024 в Україні вийшов перший друкований переклад Гаґади українською Життя

До Песаха 2024 в Україні вийшов перший друкований переклад Гаґади українською