Facebook Pixel

Китайські вчені знайшли воду на Місяці

У зразках ґрунту з Місяця вчені з КНР знайшли воду. Фото: Pixabay

У зразках ґрунту з Місяця вчені з КНР знайшли воду. Фото: Pixabay

Китайські дослідники знайшли воду в зразках ґрунту, які на Землю привіз космічний апарат Chang’e-5 у грудні 2020 року. Як пише видання Futurism із посиланням на дослідження, опубліковане в Science Advances, у них вчені зафіксували наявність 120 мільйонних часток води (120 г води на тонну).

Quote«Це схоже на екскурсію на Місяць, перша можливість виявити ознаки води з близької відстані та з високою роздільною здатністю на місячній поверхні», — прокоментував провідний автор і дослідник Китайської академії наук Лінь Хунлей.

Учені схиляються до думки, що вологості Місяця посприяв сонячний вітер: саме він приніс водень, з якого складається вода. За словами дослідників, додаткові кілька десятків частин на мільйон води в породі можуть походити з надр земного супутника.

Автори Futurism додали, що доволі скептично ставляться до заяв Китаю. Водночас вони визнали, що вчені давно говорили про ймовірність наявності води та льоду на Місяці. Якщо ця гіпотеза виявиться правдою, супутник Землі стане привабливим місцем для більш тривалого перебування там астронавтів.

Telegram Logo

Контекст. Космічний апарат Chang’e-5 був запущений на Місяць 23 листопада 2020 року. Він приземлився на одному з наймолодших базальтів, розташованих на середній широті Місяця. Йому вдалося зібрати 1731 грам зразків місячного ґрунту і привезти їх дослідникам 17 грудня. Востаннє подібні зразки потрапляли на Землю у 1976 році завдяки міжпланетній станції «Луна-24» (СРСР).

Нагадаємо: в листопаді 2020 року Україна стала дев'ятою країною, яка приєдналася до програми NASA «Артеміда» щодо принципів дослідження Місяця, Марса, комет і астероїдів у мирних цілях. Наша країна також приєдналася до космічних агентств інших держав — учасниць програми.

Коментарі

Всі новини