Facebook Pixel

Як в «Дарниці» тримають рівновагу під час війни

Життя

Фармацевтична компанія «Дарниця» — лідер українського фармринку та один з найкращих роботодавців країни

Фармацевтична компанія «Дарниця» — лідер українського фармринку та один з найкращих роботодавців країни

Війна зробила українців більш згуртованими та чуйними до близьких. В компанії «Дарниця» завжди ставилися до своїх співробітників уважно та намагалися створювати максимально комфортні умови роботи. Але зараз також важливо долучатися до підтримки захисників та захисниць України, допомагати цивільним тримати спокій та рівновагу. Тому в «Дарниці» протягом останнього року впровадили низку соціальних програм, спрямованих саме на турботу про здоров’я та психологічний стан команди та членів їхніх родин.

Як «Дарниця» піклується про здоров’я родин співробітників

Вже кілька років компанія надає можливість добровільного медичного страхування, максимально спрощуючи процедуру. Для нових колег страхування оформлюють одразу після прийняття на роботу, навіть до закінчення випробувального терміну.

А ще на території «Дарниці» працює медико-санітарна частина, де люди можуть отримати консультації лікаря, послуги з масажу та скористатися душем Шарко.

Ольга Лисенко, лікарка-терапевтка медико-санітарної частини “Дарниці”

Ольга Лисенко, лікарка-терапевтка медико-санітарної частини “Дарниці”

Програма «Сильні серця» для співробітників та їхніх родин

Для «Дарниці» лікування кардіологічних захворювань — важливий напрямок. Ліки проти серцево-судинних хвороб становлять значну частку портфеля компанії.

Cаме тому, аби продовжити боротьбу з серцево-судинними захворюваннями, ми в «Дарниці» першими в Україні підтримали ініціативу Zagoriy Foundation та спільно запустили проєкт турботи «Сильні серця» у вересні 2023 року

Олена Соколова

Олена Соколова

директорка з управління персоналом «Дарниці»

Інноваційна програма корпоративної турботи «Сильні серця» надає можливість співробітникам компанії та їхнім родичам пройти комплексне обстеження серцево-судинного здоров'я. Якщо під час скринінгу виявляють захворювання, то компанія забезпечує пацієнту високоякісне медичне обслуговування та надає необхідні ліки.

Учасники програми “Сильні серця” в офісі “Дарниці”

Учасники програми “Сильні серця” в офісі “Дарниці”

Старт проєкту присвятили Всесвітньому дню серця 29 вересня. Мета «Сильних сердець» — підтримати українців у боротьбі з серцевими проблемами. Адже серцево-судинні захворювання (ССЗ) – загроза №1 у світі, що продовжує динамічно розвиватися та забирати десятки мільйонів життів щороку.

Україна входить до червоної зони серед показників смертності, спричиненої ССЗ. Внаслідок хвороб серця щороку помирає 460 тис. осіб, а це 67% від загальної кількості смертей. Після початку повномасштабного вторгнення середній вік ССЗ зменшився на 10 років і нині становить 45-50 років.

Які вже є результати програми «Сильні серця» та що кажуть її учасники

«Мені також неочікувано діагностували артеріальну гіпертензію. Приймаю ліки. Справді спостерігаю поліпшення самопочуття. Родичам не тільки порадила взяти участь, а й уже залучила їх до програми», — розповіла учасниця програми Ганна.

Станом на січень до програми корпоративної турботи «Сильні серця» долучились понад 1100 людей: і співробітники компанії, і члени їхніх сімей. Близько третини учасників отримали діагнози серцево-судинних хвороб та почали лікуватися і контролювати свій стан. Ті, хто раніше знали про діагноз та системно приймали ліки, дізналися про необхідність ретельного контролю тиску. Наприклад, Ярослав після участі у програмі почав частіше вимірювати тиск та приймати ліки, що допомогло поліпшити здоров’я — чоловік відчуває приплив енергії.

Говорити про конкретні результати програми зарано, оскільки це тривалий процес. Однак уже зараз можемо відзначити, що більш ніж половина нашої команди та їхні родичі взяли участь у програмі, що є високим показником обізнаності та залученості


Олена Соколова

Олена Соколова

директорка з управління персоналом «Дарниці»

Як «Дарниця» піклується про психологічний стан працівників

Життя і праця в умовах повномасштабної війни в Україні додає неабияких психологічних труднощів українцям. Під час обстрілів або після новин з фронту, про які ми дізнаємося щодня, важко зберігати спокій та ефективність в роботі. Щоб допомогти своїм співробітникам почуватися краще, минулої осені «Дарниця» започаткувала програму психологічної підтримки «Тримати рівновагу — це наше».

Вебінар з психологами присвячений темі “Емоційне вигорання”

Вебінар з психологами присвячений темі “Емоційне вигорання”

Багаторівнева програма складається з трьох компонентів:

  • відкриті вебінари з психології та корисні матеріали, самотестування, діагностики від психологів;
  • тренінги для керівників, HR-команди, які покликані допомогти менеджерам не лише витримувати щоденні труднощі, а й надати практичні поради щодо побудови ефективної команди в складних умовах;
  • індивідуальні консультації з психологом. Наразі пропонують 10 сесій для кожного члена команди та ще 10 додаткових сесій з військовим психологом для демобілізованих колег та співробітників, родичі яких перебувають на службі або загинули на війні.

Ми розробили цю програму у співпраці з двома компаніями, які надають послуги психологічної підтримки. Тому наша команда має можливість спробувати консультації та інші види послуг від обох постачальників і підібрати якісніший та зручний саме для них варіант


Олена Соколова

Олена Соколова

директорка з управління персоналом «Дарниці»

Після запуску програми «Тримати рівновагу — це наше» серед працівників «Дарниці» зростає попит на індивідуальні консультації. Наразі понад 12% команди скористалися ними. Рівень рекомендацій (NPS) психологічних послуг в межах програми становить 87 зі 100, засвідчує високу якість та задоволеність отриманими послугами.

«Складно почати роботу з психологом, особливо в такий час, коли взагалі ні з ким не хочеться розмовляти. Проте навіть перша спроба змінити цей стан дала позитивний результат в плані самопочуття. Дякую за цю можливість», — поділилася враженнями учасниця програми.

Як «Дарниця» допомагає ветеранам та їхнім сім’ям

Під час війни відповідальний бізнес не може залишитися осторонь від подій, що охопили країну. Тому «Дарниця» активно підтримує корпоративний волонтерський рух «Ми разом», який був започаткований співробітниками компанії. Команда збирає кошти на придбання необхідної амуніції, військових приладів, ліків для мобілізованих колег та їхніх родичів, котрі долучилися до лав ЗСУ. Силами працівників уже зібрано понад 3 млн грн.

Благодійний ярмарок в офісі «Дарниці» в рамках «Щедрого вівторка»

Благодійний ярмарок в офісі «Дарниці» в рамках «Щедрого вівторка»

Ще один важливий крок у цьому напрямі — комплексна ветеранська програма «Наші сильні». Хоча війна ще триває, останнім часом у суспільстві постає питання інтеграції ветеранів до громади. Люди, які пройшли через пекло війни, та родичі поряд із ними потребують підтримки українців та розуміння. Досвід деяких ветеранів показав, що без цих заходів наші захисники відчувають стигматизацію та певні труднощі у працевлаштуванні.

У рамках програми «Наші сильні» фахівці «Дарниці» організували:

  • онбординг та професійну адаптацію ветеранів;
  • психологічну та медичну підтримку;
  • створення військово-поінформованої культури в компанії.

На жаль, війна триває і наразі до цивільного життя повернулись лише двоє наших колег. Компанія безперервно підтримує захисників та захисниць України, зберігає для них робочі місця, передає новорічні подарунки дітям мобілізованих колег, продовжує виплачувати заробітну плату, допомагає з військовими запитами


Олена Соколова

Олена Соколова

директорка з управління персоналом «Дарниці»

Частина команди “Дарниці”, День вишиванки, 2023 рік

Частина команди “Дарниці”, День вишиванки, 2023 рік


Чому треба ставитися до здоров’я як до активу: розповідає біологиня Дарка Озерна Здоров'я

Чому треба ставитися до здоров’я як до активу: розповідає біологиня Дарка Озерна

Що допоможе краще долати стрес: розповідає біологиня Дарка Озерна Здоров'я

Що допоможе краще долати стрес: розповідає біологиня Дарка Озерна

Фармацевтична незалежність: як «Дарниця» забезпечила Україну ліками вітчизняного виробництва Життя

Фармацевтична незалежність: як «Дарниця» забезпечила Україну ліками вітчизняного виробництва