Facebook Pixel

Вчені підтвердили скорочення розриву у тривалості життя між чоловіком і жінкою

Здоров'я

Вчені підтвердили скорочення розриву у тривалості життя між чоловіком і жінкою Фото: з відкритих джерел

Вчені підтвердили скорочення розриву у тривалості життя між чоловіком і жінкою Фото: з відкритих джерел

Розрив між тривалістю життя чоловіків і жінок зменшується в усьому світі і в 2030 році становитиме 86,54 року для жінок і 83,13 року для чоловіків.

Про це свідчать результати дослідження, що провела група вчених під керівництвом професора економіки та управління бізнесом в Університеті Алькала в Іспанії Девіда Атанса, повідомляє Live Science.

Що показали дослідження, проведені у понад 190 країнах:

  • у 1990 році середня тривалість життя жінок становила 77,17 року, у чоловіків — 72,23;
  • у 2010 році середня тривалість життя зросла до 83,10 у жінок і 78,37 у чоловіків.

Таким чином, розрив у тривалості життя трохи скоротився, приблизно на 0,2 року.

Quote«Розрив у тривалості життя між статями зменшився, оскільки тривалість життя чоловіків тепер подовжується швидше, ніж тривалість життя жінок. Темпи збільшення довголіття серед жінок уповільнилися», – сказав перший автор дослідження Девід Атанс.

Дослідники прогнозують, що в усьому світі середня тривалість життя у 2030 році становитиме 86,54 року для жінок і 83,13 років для чоловіків.

Quote«Це дослідження узгоджується з епідеміологічними тенденціями, які свідчать про збільшення тривалості життя в усьому світі та зменшення гендерного розриву з часом», — сказав доктор Брендон Ян, лікар Каліфорнійського університету в Школі медицини Сан-Франциско.

Що показує дослідження щодо тривалості життя між статями з 2000-х років

У 2023 році Ян опублікував звіт про різницю в тривалості життя у Сполучених Штатах, пов’язану зі статтю, і, всупереч глобальним даним, ця різниця збільшується всередині країни. Різниця між тривалістю життя американських чоловіків і жінок збільшилася з 4,8 року у 2010 році до 5,8 року у 2021 році.

Нове дослідження підтверджує, що починаючи з 2000-х років розрив у довголіттях між чоловіками та жінками скорочується і, ймовірно, продовжуватиме скорочуватися. Незважаючи на ці тенденції, в середньому жінки все ще мають більшу тривалість життя, ніж чоловіки.

Quote«І, як показують прогнози, цілком можливо, що ця різниця, навіть якщо вона скоротиться, збережеться в майбутньому», — сказав Атанс.

Частково це пояснюється тим, що з віком багато чоловіків втрачають Y-хромосому в частині своїх клітин . Ця втрата хромосоми пов’язана з віковими хворобами та смертю, і дослідники назвали це однією з можливих причин, чому чоловіки, зазвичай, помирають у молодшому віці, ніж жінки, зазначив Атанс.

У Черкасах відкрився реабілітаційний центр для поранених RECOVERY Здоров'я

У Черкасах відкрився реабілітаційний центр для поранених RECOVERY

Як навчити дівчат поважати себе та вибудовувати власні кордони Життя

Як навчити дівчат поважати себе та вибудовувати власні кордони

«Єдина можливість для підприємця вижити – жити в паралельному світі від держави» Життя

«Єдина можливість для підприємця вижити – жити в паралельному світі від держави»