
Вчені підтвердили скорочення розриву у тривалості життя між чоловіком і жінкою Фото: з відкритих джерел
Розрив між тривалістю життя чоловіків і жінок зменшується в усьому світі і в 2030 році становитиме 86,54 року для жінок і 83,13 року для чоловіків.
Про це свідчать результати дослідження, що провела група вчених під керівництвом професора економіки та управління бізнесом в Університеті Алькала в Іспанії Девіда Атанса, повідомляє Live Science.
Що показали дослідження, проведені у понад 190 країнах:
- у 1990 році середня тривалість життя жінок становила 77,17 року, у чоловіків — 72,23;
- у 2010 році середня тривалість життя зросла до 83,10 у жінок і 78,37 у чоловіків.
Таким чином, розрив у тривалості життя трохи скоротився, приблизно на 0,2 року.
«Розрив у тривалості життя між статями зменшився, оскільки тривалість життя чоловіків тепер подовжується швидше, ніж тривалість життя жінок. Темпи збільшення довголіття серед жінок уповільнилися», – сказав перший автор дослідження Девід Атанс.
Дослідники прогнозують, що в усьому світі середня тривалість життя у 2030 році становитиме 86,54 року для жінок і 83,13 років для чоловіків.
«Це дослідження узгоджується з епідеміологічними тенденціями, які свідчать про збільшення тривалості життя в усьому світі та зменшення гендерного розриву з часом», — сказав доктор Брендон Ян, лікар Каліфорнійського університету в Школі медицини Сан-Франциско.
Що показує дослідження щодо тривалості життя між статями з 2000-х років
У 2023 році Ян опублікував звіт про різницю в тривалості життя у Сполучених Штатах, пов’язану зі статтю, і, всупереч глобальним даним, ця різниця збільшується всередині країни. Різниця між тривалістю життя американських чоловіків і жінок збільшилася з 4,8 року у 2010 році до 5,8 року у 2021 році.
Нове дослідження підтверджує, що починаючи з 2000-х років розрив у довголіттях між чоловіками та жінками скорочується і, ймовірно, продовжуватиме скорочуватися. Незважаючи на ці тенденції, в середньому жінки все ще мають більшу тривалість життя, ніж чоловіки.
«І, як показують прогнози, цілком можливо, що ця різниця, навіть якщо вона скоротиться, збережеться в майбутньому», — сказав Атанс.
Частково це пояснюється тим, що з віком багато чоловіків втрачають Y-хромосому в частині своїх клітин . Ця втрата хромосоми пов’язана з віковими хворобами та смертю, і дослідники назвали це однією з можливих причин, чому чоловіки, зазвичай, помирають у молодшому віці, ніж жінки, зазначив Атанс.