Facebook Pixel

Найпопулярніші стилі одягу: від класики до No Gender

Мода

Стилі одягу: гайд від The Page. Фото: unsplash / Keagan Henman

Стилі одягу: гайд від The Page. Фото: unsplash / Keagan Henman

Самовираження у стилі процес захопливий, варто лише почати. Від наслідування образів з Pinterest і формування надивленості до вдосконалення навичок експериментувати та міксувати стильові прийоми, враховуючи контекст подій та власний настрій. Це стає значно легше, коли є розуміння бази, теорії, точки відліку. Коли є знання про стилі одягу. Наш гайд тезисно розкаже, які є стилі одягу, та пояснить їх основні прикмети. Ми певні: розрізняючи класичні та сучасні стилі одягу, легше знайти точки перетину зі своєю особистістю та впізнати, що найкраще перегукується з вашою індивідуальністю. А далі справа техніки.

Стиль кежуал (casual)

Стиль Casual. Фото: Pinterest

Стиль Casual. Фото: Pinterest

Невимушений, неформальний, комфортний. Мабуть, наймасовіший, улюблений мільйонами стиль, який легко втілювати кожного дня. Він як легкий безпрограшний конструктор: джинси, кросівки чи інше зручне взуття, футболки, джемпери, стримані в дизайні худі, трикотаж. Усі речі тут легко комбінуються між собою. Простий крій, ледь окреслений силует, м'які зручні матеріали — усе це дає свободу руху і не займає багато часу зранку на створення образу.

Але розслаблятися тут варто без перебільшень: в'єтнамки, надмірна мішкуватість та короткі шорти вже за межами. Справжній стиль кежуал цінує акуратність, одяг за розміром, гармонійне поєднання кольорів і пропорцій.

Вуличний стиль з трендовими акцентами

Вуличний стиль. Фото: Pinterest

Вуличний стиль. Фото: Pinterest

А от тут більше відриву. Головні принципи: максимальна зручність, комфорт, розслаблені силуети, оверсайз. Таке собі невимушене ставлення до себе і життя. Але не все так просто.

Наразі вуличний стиль максимально дотичний до так званої культури Hypebeast, де зручність має сильний зв'язок з трендовістю і навіть ексклюзивністю. Тобто: футболки, кроп-топи та толстовки з помітними логотипами чи впізнаваними принтами, дорогі, бажано колекційні кросівки та бейсболки. Натхнення цей стиль запозичує у напрямку хіп-хоп, трохи бере від скейтерського руху, трохи від відчуття щасливого власника чогось лімітованого та омріяного. Акцент на штучному дефіциті, колекційному взутті, акцентних предметах з колаборацій дизайнерів і поп зірок.

Athleisure, або спорт-шик

Стиль Athleisure (спорт-шик). Фото: Pinterest

Стиль Athleisure (спорт-шик). Фото: Pinterest

Athleisure — це мікс athletics та leisure, спорту і дозвілля. Цей стиль вивів легінси та велосипедні шорти на вулицю, зробивши їх більше, ніж зручною екіпіровкою для занять спортом. Тепер це актуальний модний і вишуканий спортивний одяг.

Його переваги: зручні силуети, естетична привабливість, комфортні, але вологовідвідні високотехнологічні тканини. Найбільші попідоли сучасності з задоволенням демонструють, як ефектно стилізувати спортивні костюми у повсякденності, комбінуючи їх з люксовими аксесуарами.

Актуальний приклад, який ви точно помічали на вулицях: високі спортивні носки.

Класичний стиль

Класичний стиль. Фото: Pinterest

Класичний стиль. Фото: Pinterest

Офіційний, елегантний, консервативний та витончений повсякденний стиль. Поза часом і трендами (майже). Асоціюється з професійністю і впевненістю ділової людини, корпоративною етикою та вишуканою строгістю. Класичний гардероб міститиме костюми з брюками, спідницями та жакетами, сорочки, блейзери. Акцент на якісних тканинах, таких як кашемір, шовк, шерсть, сатин. Лінії тут стримані, крій простий, але майстерний. Кольори нейтральні та універсальні: чорний, білий, рожевий, сірий, синій. Візерунки та орнаменти виключно делікатні.

Велика перевага одягу, взуття та аксесуарів у класичному стилі полягає в тому, що при високій якості виконання ці речі не втрачають актуальності роками.

Бохо стиль, він же бохо шик

Стиль бохо. Фото: outfit-styles.com

Стиль бохо. Фото: outfit-styles.com

Для тих, хто втомився від класики. Демонстрація вільної естетики на базі поєднання різних культур і традицій з акцентом на природність, безтурботність і еклектику. Стиль запозичив багато з епохи хіпі та фестивальної культури. Основні прикмети бохо: струмливі тканини, м'які вільні силуети, природні відтінки кольорів, багатошаровість, етнічні візерунки та об'ємні аксесуари з природних матеріалів (від дерева і шкіри до пір'я).

Простіше всього втілювати за допомогою суконь максі, спадаючих довгих спідниць, брюк кльош, деталей з декоруванням бахромою, капелюхів з широкими полями, сумок із замші.

Гранж, стиль з перчинкою

Стиль гранж. Фото: Pinterest

Стиль гранж. Фото: Pinterest


Цей стиль натхненний гранж-музикою і субкультурою, поколінням людей, що слухали Nirvana та Pearl Jam. Одяг функціональний, вільного крою, що носять в андрогінній вільній манері, щоб зменшити видимість силуету.

Основні прикмети: темні або навмисно вицвілі кольори, грубі масивні черевики (еталонні Doc Martens) чи вже класичні кеди Converse All Star, картаті фланелеві сорочки, светри оверсайз з довгими рукавами, масивні куртки, рвані джинси, футболки з принтами. Не завадить додати трохи навмисного безладу у зачісці.

No Gender: одяг без поділу на статі

No Gender стиль. Фото: harpersbazaar.com

No Gender стиль. Фото: harpersbazaar.com

Говорячи про сучасні стилі одягу, варто зазначити gender-fluid. Він же андрогінний, унісекс, гендерно нейтральний, що стає дедалі популярнішим не лише в одязі, а й, наприклад, у парфумерії. Цей стиль знімає рамки «чоловічого» і «жіночого», пропонуючи універсальні силуети та відтінки без прив'язки до гендеру. Такий одяг та взуття розроблені, щоб відповідати одночасно різним типам фігури у широкому діапазоні розмірів. У найкращому своєму прояві невимушений стосовно крою та деталей, але функціонально продуманий до дрібниць.

Стиль преппі (preppy) про стильних розумників

Стиль Preppy. Фото: instyle.com

Стиль Preppy. Фото: instyle.com

Цей відшліфований, елегантний та разом з тим зручний стиль натхненний атмосферою американських pre-college preparatory — престижних приватних шкіл, де учнів з забезпечених сімей готують до вступу до не менш престижних коледжів. Головні прикмети стилю преппі: рафінованість силуетів, прості лінії, класичні принти (смужка, шотландка), зручне, але елегантне взуття типу лоферів чи мокасинів.

Яскраво ілюструють стиль преппі: джемпери з принтом в ромбик, жилети, брюки кольору хакі, картаті спідниці-плісе. Образ може бути розслабленим (футболки поло) або вишуканим (клубні піджаки з оксамиту).

Повернення «леопарда»: як легендарний принт знов став модним Мода

Повернення «леопарда»: як легендарний принт знов став модним

День незалежності 2023: як змінилася мода на одяг в Україні за 32 роки Мода

День незалежності 2023: як змінилася мода на одяг в Україні за 32 роки

Все про стиль кежуал: як виглядати модно і невимушено водночас Мода

Все про стиль кежуал: як виглядати модно і невимушено водночас