Facebook Pixel

Росіяни крадуть не лише пралки, а й українську музику. Як захиститися?

Життя

Росіяни крадуть не лише пралки, а й українську музику. Як захиститись?

Росіяни крадуть не лише пралки, а й українську музику. Як захиститись?

Після повномасштабного вторгнення російська армія почала красти з українських домівок усе, що можна винести: побутову техніку, іграшки, унітази та навіть спідню білизну. Водночас росіяни активно зазіхають на інтелектуальну власність України. Виконавці країни-агресора просто перекладають українські пісні російською та видають їх за свої. The Page спробував розібратись, як українські митці можуть протистояти таким крадіжкам.

Як росіяни крадуть українські пісні

Давно відомо, що багато російських пісень, особливо радянського періоду, насправді вкрадені в українських виконавців та переспівані – звісно, без вказання авторства. Але останнім часом хвиля «російської творчості» значно зросла. Іноді вони навіть у відео вказують справжнього автора, але дозволу на переклад та виконання, звісно ж, не питають.

Одним із таких прикладів є пісня «Мам», яку написав лідер гурту «Скрябін» Андрій Кузьменко у 2012 році. Її переспівав російський виконавець Дмитро Швець. У кліпі (The Page не поширює ці «витвори», щоб не збагачувати російських крадіїв) присутні російські призовники, їхні матері та військова техніка.

Росіянин Дмитро Швець переспівав пісню «Мам» Скрябіна. Скріншот з відео

Росіянин Дмитро Швець переспівав пісню «Мам» Скрябіна. Скріншот з відео

Quote«Рашисти вкрали пісню Скрябіна «Мам». Вже холодильників та пральних машин їм мало. Тепер і до пісень долізли своїми смердючими руками. Але вийшло у них, як завжди, гі*няно», – підписав відео український радіоведучий Слава Дьомін.

У лютому 2022 року українська співачка Христина Соловій поскаржилася на своїй Instagram сторінці, що російський репер використав її пісню «Тримай», але без її дозволу. Він зачитав свій реп замість її куплетів, а приспів залишив, зіпсувавши її голос автотюном.

Quote«Зіпсував мою пісню, спотворив мій голос та навалює з нею свій російський реп у Tikok та YouTube», – написала Соловій.

Вона зазначила, що після того, як її юристи висловили реперу претензії, він забажав отримати права на пісню.

Христина Соловій була обурена: "Зіпсував мою пісню, спотворив мій голос та навалює з нею свій російський реп у TikTok та YouTube».

Христина Соловій була обурена: "Зіпсував мою пісню, спотворив мій голос та навалює з нею свій російський реп у TikTok та YouTube».

Минулого року цю ж саму пісню для свого шоу використала дружина Пєскова Тетяна Навка. Пісня пролунала на шоу «Вечори на хуторі». Під композицію Христини Соловій виступила російська фігуристка Каміла Валієва.

Співачка вже відреагувала у своєму Instagram та заявила що буде позиватися до суду на організаторів за порушення авторських прав.

Quote«Це не перша крадіжка моїх творів рашистами. І йдеться не про крадіжку однієї пісні «Тримай». Йдеться про апропріацію (присвоєння) культурної спадщини українців. Я свідома того, що засудити винних буде нелегко. Звертаюся до усіх українців, зокрема і за кордоном, допомогти мені з пошуком і встановленням причетних юридичних осіб цього «шоу». Українська пісня – це зброя. І це той випадок, коли ми повинні об'єднуватись, аби відборонити своє», – прокоментувала цю подію Христина.

Найбільш цинічною виглядає крадіжка пісні «Пливе Кача» гурту «Піккардійська терція». Росіяни не лише вкрали пісню, але й зняли під неї кліп на руїнах «Азовсталі» у Маріуполі. На відео показали кадри розбомбленого окупантами Маріуполя, а українських захисників у ньому назвали «демонами».

Використали пісню співаки Акам Апачев та Дарія Фрей. У плагіаті пісні згадано Новоросію та Крим, які нібито назавжди залишаться російськими.

Росіяни не лише вкрали пісню «Пливе кача», але й зняли під неї кліп на руїнах «Азовсталі» у Маріуполі

Росіяни не лише вкрали пісню «Пливе кача», але й зняли під неї кліп на руїнах «Азовсталі» у Маріуполі

Як захистити свою інтелектуальну власність на YouTube

Українців закликають у таких випадках, якщо вони бачать, що пісня вкрадена, скаржитися YouTube за порушення авторського права та вказувати справжнього виконавця цієї пісні.

Ви можете це зробити з допомогою простих кроків:

  1. Відкрийте YouTube.
  2. Знайдіть відео, яке порушує авторські права українського творця.
  3. У верхній частині відео натисніть «Параметри» > «Поскаржитися» .
  4. Вкажіть причину скарги (тут ви можете вказати, що пісня вкрадена, та написати справжнього автора, а також додати посилання на кліп, якщо він є)
  5. Виберіть «Поскаржитись».

Як написати в Spotify скаргу за порушення інтелектуальної власності

Ви можете подати юридичну скаргу на контент, який порушує права інтелектуальної власності автора на платформі Spotify.

Наведіть якомога докладнішу інформацію, щоб допомогти виявити факти чи обставини порушення, зокрема:

  1. Фізичний або електронний підпис власника (або його представника) об'єкта авторських прав, на порушення яких ви скаржитеся.
  2. Конкретне посилання на кожен об'єкт авторських прав, на порушення яких ви скаржитеся.
  3. Опис місцезнаходження матеріалів, авторські права на які порушені, у сервісах Spotify або на веб-сайтах Spotify (просимо навести якомога детальніші відомості з URL-адресою, що допоможе нам знайти відповідний матеріал).
  4. Свій контакт: ПІБ, адресу, номер телефону та електронну адресу.
  5. Заяву про те, що особа, яка надсилає скаргу, добросовісно вважає, що використання відповідних матеріалів у спосіб, на який вона скаржиться, не дозволене власником авторських прав, його агентом чи законом;
  6. Заяву про те, що інформація, яка міститься в повідомленні, є точною, а особа, що надсилає скаргу, є власником права, яке, ймовірно, порушується, або його агентом.

Подати скаргу можна за посиланням.

З приводу цього львівська хорова капела «Дударик» розпочала проєкт «Прийняття», який повертає оригінальне звучання українським творам. Щочетверга хор викладає одну із пісень, вкрадену росіянами. Проєкт створено на підтримку Збройних сил України.

«Ми можемо контролювати більше, ніж здається, особливо при стресі та тиску ззовні», – Сергій Ноздрачов Здоров'я

«Ми можемо контролювати більше, ніж здається, особливо при стресі та тиску ззовні», – Сергій Ноздрачов

Українські музеї під час війни: як їх відновлюють і рятують експонати Життя

Українські музеї під час війни: як їх відновлюють і рятують експонати

Українці — неймовірні, російська культура — це смерть: бліц-розмова зі Стівеном Фраєм Життя

Українці — неймовірні, російська культура — це смерть: бліц-розмова зі Стівеном Фраєм