Facebook Pixel

Як авторам захистити інтелектуалу власність від крадіжок з боку рф — поради ІР офісу

Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій (ІР офіс) розробив рекомендації щодо того, як захистити авторські права від крадіжок з боку росії.

За словами фахівців, країна-агресорка весь час привласнює собі твори українських авторів. Одним з останніх гучних випадків стало порушення прав співачки Христини Соловій на музичний твір.

Експерти ІР офісу описали чотири основні способи захисту авторського права.

Захист інтелектуальної власності у суді

Автори мають право захистити свої права за межами України. Для цього необхідно звернутися до юриста в країні порушення та подати судовий позов. Варто врахувати, що в такому разі розгляд справи відбуватиметься згідно із нормами національного законодавства.

У російському суді захистити авторське право майже неможливо, зауважили в IP Офісі. Після повномасштабного вторгнення в Україну рф складає так звані «списки недружніх країн». Це дозволяє агресорці нехтувати авторськими правами громадян цих країн.

Блокування плагіату на інтернет-майданчиках

Онлайн-платформи мають власні механізми захисту інтелектуальної власності. Зазвичай вони оперативно реагують на запити авторів про порушення їхніх прав.

Зокрема, можливість залишити скаргу надають такі майданчики (посилання ведуть на зовнішні джерела):

Наприклад YouTube має й інші інструменти керування авторськими правами. Серед них Copyright Match Tool, Програма перевірки контенту та Content ID. Детальніше про ці інструменти можна почитати за посиланням.

Також при створенні запиту фахівці радять акцентувати на тому, що це саме українські твори. На їхню думку, це додаткова можливість донести західній аудиторії інформацію про російську агресію.

Допомогти у вирішенні конфліктних ситуацій може й наявність Свідоцтва про реєстрацію авторського права. Його можна отримати в IP офісі.

Лист-повідомлення про порушення авторського права

В IP офісі наголосили, що відслідкувати порушення у конкретних країнах дуже важливо. Як приклад експерти навели елемент шоу, як у випадку з піснею Христини Соловій.

Країни, в яких дотримуються прав інтелектуальної власності, дозволяється звертатися до організаторів таких шоу з листом-повідомленням про порушення. У ньому треба вказати таку інформацію:

  • назву твору та його автора;
  • зміст незаконного використання;
  • відсутність надання дозволу на використання;
  • правові норми, що були порушені.

Поширення фактів порушення авторських прав у ЗМІ та соцмережах

Розголос у ЗМІ та соціальних мережах щодо порушення авторського права збільшує ймовірність бути почутими. Це сприятиме широкому висвітленню незаконного використання українських творів росією, кажуть в IP офісі.

Якщо автор став свідком крадіжки своїх витворів, експерти рекомендують обов’язково повідомляти про це на своїх сторінках у соцмережах.

Подякувати 🎉