Facebook Pixel

Кабмін запропонував посилити відповідальність за порушення авторських прав

Уряд 9 червня ухвалив законопроєкт, який вносить зміни до низки кодексів, спрямованих на посилення відповідальності за порушення авторських прав.

Зокрема, за незаконне використання об'єкта права інтелектуальної власності або плагіат може бути призначений штраф від 50 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією продукції (натепер штраф за це — від 10 до 200 мінімумів).

Стаття 164-9 «Незаконне розповсюдження примірників творів, фонограм, комп'ютерних програм, баз даних» вилучається з Кодексу про адміністративні правопорушення.

Стаття 176 Кримінального кодексу за незаконне використання об'єкта права інтелектуальної власності, обхід засобів захисту тощо передбачає штраф від 300 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (натепер — від 200 до 1000) або виправні роботи, позбавлення волі на строк до 2 років.

У КК вводиться нова стаття — 176-1, яка встановлює відповідальність за умисне фінансування порушення авторського та суміжних прав. Покарання за це — штраф від 5000 до 10 тис. неоподатковуваних мінімумів. Якщо ж винна службова особа, то штраф становить від 25 тис. до 30 тис. мінімумів або позбавлення волі на строк від 4 до 8 років.

Натепер неоподатковуваний мінімум доходів громадян становить 17 грн.

Додатково. The Page раніше писало, як захистити своє авторство та не порушити права інших.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉