Facebook Pixel

Як росія може розвалити міжнародну систему права: міністр закордонних справ Естонії

Як росія може розвалити міжнародну систему права?

Як росія може розвалити міжнародну систему права?

Міжнародні інституції здаються безсилими перед обличчям вторгнення росії в Україну, пише міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна, стверджуючи, що вони «не можуть вижити незмінними».

Він вважає, що міжнародна система, заснована на правилах, потребує термінових і фундаментальних змін, якщо вона не хоче розвалитися, та закликає розпочати розмову про те, як реформувати ООН і Міжнародний кримінальний суд.

The Page переповідає слова прем’ра та чому така ситуація може спричинити до нової ери імперії, де все вирішуватиме сила, а не право

росія підсвітила недоліки міжнародного права, які підривають всю систему

Маргус Тсахкна пише, що вторгнення росії в Україну висвітлило недоліки в системі, які ризикують фатально підірвати віру людей у неї.

Зокрема, він закликає Раду Безпеки ООН прийняти «додаткових постійних членів, щоб краще відображати наш сучасний світ», а також вжити заходів, щоб зупинити країни, які зловживають своїм правом вето, особливо у випадку масових злочинів – ця пропозиція вперше висунута Мексикою і Францією у 2015 році.

Quote«Агресивна війна росії проти України, яка триває і є варварською, не просто зламала систему. Вона використала деякі з її численних недоліків для деградації її очевидно нездійсненних норм і цінностей, — пише Тсахкна. — Якщо так буде продовжуватися, ми всі врешті-решт втратимо інтерес до порятунку системи».

The Page нагадує, що схоже сталося з попередницею ООН – Лігою Націй, яка мала свої успіхи у вирішенні територіальних суперечок після Першої світової, але у підсумку не змогла нічого протиставити ані захопленню Японією Манчжурії, ані італійському вторгненню в Єфіопію, ані подальшим агресіям нацизму, комунізму та фашизму у світі, тобто залишила все праву сильного.

Змінити це та встановити нові механізми врегулювання конфліктів і стримування агресії була покликана саме ООН.

Міжнародна система права більше не витримає у нинішньому своєму вигляді

Естонія закликає до фундаментальних змін, а Тсахкна стверджує, що існуюча міжнародна система не може довго існувати в незмінному вигляді.

Якщо довіра до нині безсилої міжнародної системи не буде відновлена, попереджає він, світ повернеться до «епохи імперій, в якій сила створює право, а страждають від цього всі», попри те, що західна цивілізація протягом століть намагалася зробити навпаки.

Quote«Міжнародні інституції зараз занадто часто здаються безсилими, в кращому випадку для того, щоб впоратися з найсерйознішими викликами нашого часу. У гіршому випадку вони сприяють їх виникненню. В умовах, коли довіра стрімко зникає, вся система ризикує розвалитися», – каже Тсахкна.

Що можливо змінити в системі міжнародного права

Естонія хоче створити групу для аналізу дій, яких Генеральна Асамблея ООН може вжити проти постійного члена Ради Безпеки, який топчеться по Статуту ООН – рф.

Естонія вважає, що використання росією права вето під час війни в Україні відродило глобальний інтерес до реформи ООН, який десятиліттями гальмувався через відсутність консенсусу щодо подальших кроків.

Quote«Варто нагадати, що Рада Безпеки несе відповідальність за міжнародний мир і безпеку. Ми повинні захистити світ від зловживання правом вето», – каже міністр закордонних справ Естонії.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉