Facebook Pixel

Після бойкоту Ніла Янга. Spotify змінив правила модерації контенту

Життя

Стримінговий сервіс Spotify змінив правила модерації контенту після того, як низка музикантів вирішили піти з платформи на знак протесту проти поширення тут дезінформації про вакцинацію та COVID-19.

За оновленими правилами, на Spotify необхідно уникати публікації контенту, який пропагує небезпечну хибну або ж оманливу медичну інформацію, яка може зашкодити. Зокрема йдеться про:

  • твердження, що СНІД, COVID-19, рак або інші загрозливі для життя захворювання є вигадкою;
  • заохочення до вживання відбілюючих засобів для лікування різноманітних захворювань та розладів;
  • пропаганду або припущення, що вакцини, схвалені місцевими органами охорони здоров'я, розроблені для вбивств;
  • заохочення людей до навмисного зараження COVID-19 для вироблення імунітету.

Якщо контент порушує правила модерації, йому загрожує видалення зі Spotify. За повторне порушення каратимуть видаленням або блокуванням облікового запису творця забороненого контенту.

Також платформа планує додати спеціальні позначки до випусків, які стосуються коронавірусу. Вони вестимуть на портал сервісу з актуальною інформацією щодо COVID-19 від лікарів, вчених, академіків та органів охорони здоров'я.

У січні музикант Ніл Янг звинуватив Spotify у поширенні дезінформації через висловлювання в подкасті The Joe Rogan Experience, який веде американський комік Джо Роган. 31 грудня його гостем став вірусолог Роберт Малоун, відомий тим, що поширював недостовірну інформацію про безпеку та ефективність вакцин.

Музикант зажадав, щоб сервіс видалив подкаст Рогана, і заявив: якщо платформа цього не зробить, він видалить звідси всі свої пісні. Зрештою Spotify видалив каталог пісень Янга.

На підтримку музиканта виступили, зокрема, принц Гаррі та Меган Маркл. Вони заявили, що продовжать працювати зі стримінгом за контрактом на $25 млн, укладеним ще у грудні 2020 року. Водночас подружжя засудило Spotify за «нестримну хибну та спотворену інформацію» та закликали платформу зупинити поширення «дезінформації про коронавірус».

Зображення на обкладинці: Pexels

У червоному жакеті від Zara. Кейт Міддлтон вирушила в самостійну подорож Життя

У червоному жакеті від Zara. Кейт Міддлтон вирушила в самостійну подорож

«Океан Ельзи» дасть благодійний концерт у київському метро на Великдень Події

«Океан Ельзи» дасть благодійний концерт у київському метро на Великдень

Бенедикт Камбербетч і Оззі Осборн: британські зірки планують прихистити українців у своїх домівках Життя

Бенедикт Камбербетч і Оззі Осборн: британські зірки планують прихистити українців у своїх домівках