Facebook Pixel

В яких приватних лабораторіях можна безкоштовно здати аналізи і як це зробити

Здоров'я

В яких приватних лабораторіях можна безкоштовно здати аналізи і як це зробити  Фото: Синево

В яких приватних лабораторіях можна безкоштовно здати аналізи і як це зробити Фото: Синево

У 4 приватних медичних лабораторіях – «Ескулаб», CSD, «Смартлаб» та «Сінево», з якими НСЗУ уклала договори у 2024 році, пацієнти можуть безкоштовно отримати необхідні аналізи.

Про це повідомляє пресслужба медичної лабораторії «Ескулаб» з посиланням на НСЗУ.

Пацієнти, які уклали декларацію з сімейним лікарем, можуть безкоштовно отримати гарантовані державою медичні послуги у приватних медичних лабораторіях. Серед цих послуг і безоплатні аналізи.

Як безкоштовно здати аналізи у приватній лабораторії?

Необхідно мати електронне направлення з 16-значним кодом від сімейного або лікуючого лікаря. Далі слід обрати ту приватну лабораторію, яка надає необхідні послуги саме за контрактом з НСЗУ.

Quote«Кожна лабораторія має свої вимоги щодо реєстрації аналізів за програмою від НСЗУ. Щоб здати аналізи в «Ескулаб», достатньо прийти в одне з 40 відділень з електронним направленням на рівні вторинки, від сімейного або лікуючого лікаря і документом, що посвідчує особу, або зареєструватись через сайт», — говорить керівник відділу продукту медичної лабораторії «Ескулаб» Ірина Мандзюк.

Як дізнатися, яка лабораторія має укладений договір з НСЗУ?

Знайти необхідну лабораторію можна на дашборді НСЗУ «Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій».

У 1-му кварталі 2024 року такі договори мають 4 медичні лабораторії:

  • «Ескулаб»,
  • CSD,
  • «Смартлаб»,
  • «Сінево».

Які аналізи можна здати безкоштовно у приватній лабораторії?

Більшість безоплатних аналізів у приватних лабораторіях передбачені за пакетом вторинної медичної допомоги №9 «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах».

Наприклад, це такі дослідження: вітамін D, тиреотропний гормон, печінкові проби тощо. Повний список аналізів доступний на сайті НСЗУ.

Результати аналізів, виконаних за Програмою медичних гарантій, як і у випадку з державними лабораторіями, передаються в Електронну систему охорони здоров’я. Наразі договори приватних лабораторій із НСЗУ за пакетом №9 «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах» укладено до 31 березня 2024 року.

Раніше The Page повідомляв, що мережа медичних лабораторій «Сінево» долучилася до Програми медичних гарантій (ПМГ) Національної служби здоров’я України (НСЗУ) і доступна у 75 відділеннях мережі та 22 містах країни на безоплатній основі Актуальний перелік лабораторних досліджень за ПМГ від НСЗУ включає понад 400 видів аналізів.

Медичний центр у Львові надаватиме безоплатну допомогу переселенцям Здоров'я

Медичний центр у Львові надаватиме безоплатну допомогу переселенцям

Що таке стрес і як з ним боротися: розповідає біологиня Дарка Озерна Здоров'я

Що таке стрес і як з ним боротися: розповідає біологиня Дарка Озерна

Канабіс і алкоголь не допоможуть – лікар Руслан Буяновський про боротьбу з депресією Здоров'я

Канабіс і алкоголь не допоможуть – лікар Руслан Буяновський про боротьбу з депресією