МОЗ провалив програму з безкоштовного тестування у приватних клініках

Ініціатива Міністерства охорони здоров'я з залучення приватних медичних закладів до безкоштовного проведення тестів на коронавірус провалилася. Найбільші мережі лабораторій все ще не можуть налагодити співробітництво з державою.

У низці лабораторій заявили, що не отримували ніяких розпоряджень від міністерства щодо початку програми з безкоштовного тестування приватними клініками. Деякі клініки самі звернулися до регіонів із пропозицією робити безкоштовні тести за державний рахунок, йдеться у матеріалі Liga.net.

Так, наприклад, у «Сінево» вважають, що МОЗ передало 100 млн грн у регіони та дозволило ними розпоряджатися. До лабораторії стосовно співробітництва звернулися лабораторні центри міністерства у Дніпрі, Кропивницькому, Львові та Миколаєві.

Telegram Logo

Водночас у лабораторії Dila самостійно звернулися у регіони з пропозицією проводити тестування за державні кошти. У планах Dila — виконувати тисячу ПЛР-тестів на дому за держпрограмою.

У Smartlab також повідомили, що не отримували ніяких запитів.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Уряд планував робити тести у приватних лабораторіях за ціною 700-800 грн. Однак на практиці лабораторії самі встановлюють ціну на тестування. Держава не встановила жодної референтної ціни, яку вона готова сплатити за один проведений тест у приватній лабораторії.

Варто зазначити, що «Сінево» та Dila готові робити тести за 700 грн. Водночас львівська лабораторія Unilab підписала угоду з Львівським обласним лабораторним центром МОЗ щодо проведення ПЛР-тестів за 420 грн за дослідження.

Контекст. У жовтні під час чергового засідання Кабміну уряд ухвалив рішення дозволити громадянам робити безоплатні ПЛР-тести в приватних лікарнях. Кошти на проведення таких тестувань приватні клініки отримають із держбюджету.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини