Як пройти тест на COVID-19 в приватній лабораторії

Медичні лабораторії в приватній власності здійснюватимуть аналіз на своєму обладнанні тільки передані зразки від державних медустанов.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу в суботу, передає «Українська правда».

«Зрозуміло, що ми приватним лабораторіям будемо платити гроші. Тому ми будемо залучати приватні лабораторії, контрактувати їх і відвозити їм зразки для того, щоб вони проводили тестування», — уточнив міністр регламент дії постанови Кабміну про залучення приватних лабораторій до безкоштовного проведення ПЛР тестувань на COVID-19.

Telegram Logo

Це означає, що приватні лабораторії не проводитимуть тести для «людей з вулиці».

Контекст. Уряд виділив 9 жовтня додатково 100 млн грн лабораторним центрам в підпорядкуванні МОЗ на оплату послуг тестування на COVID-19 методом ПЛР в установах охорони здоров'я, незалежно від форми власності.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Всього на засіданні Кабміну було виділено додатково 832 млн грн на боротьбу з інфекційним захворюванням COVID-19.

МОЗ в вересні затвердив новий протокол лікування хвороби. Згідно з ним, якщо у людини немає жодного симптому, то після 14-денної самоізоляції він не повинен проходити ПЛР-тестування. Це також стосується пацієнтів, які йдуть на планову госпіталізацію.

ПЛР-тестування має проводитися виключно людям, які мають симптоми хвороби і які звертаються до сімейного лікаря. За рішенням лікаря до пацієнта буде направлена мобільна бригада для взяття зразка.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини