Новий протокол лікування коронавірусу від МОЗ: коли робити тест і як лікуватимуть

ПЛР-тестування має проводитися виключно людям, які мають симптоми коронавірусу і які звертаються до сімейного лікаря. Фото: Pixabay

ПЛР-тестування має проводитися виключно людям, які мають симптоми коронавірусу і які звертаються до сімейного лікаря. Фото: Pixabay

Міністерство охорони здоров’я оновило протокол лікування пацієнтів з COVID-19, повідомила пресслужба МОЗ.

До протоколу додали методику призначення та застосування ліків і кисневої терапії. Національний протокол лікування COVID-19 розроблений виключно для медичних працівників.

«Розширено схему використання глюкокортикоїдів, визначено алгоритми призначення антикоагулянтної терапії, доповнено підходи до протимікробної терапії вторинної бактеріальної ко-інфекції, також конкретизовано показання для призначення лікарського засобу тоцилізумаб. Загалом до протоколу повністю включено підходи щодо медикаментозної та кисневої терапії в разі коронавірусної інфекції», – йдеться в повідомленні.

Telegram Logo

МОЗ наголошує, що призначення того чи іншого лікарського засобу в разі COVID-19 має здійснюватися виключно з огляду на індивідуальний перебіг хвороби в кожного конкретного пацієнта.

Водночас 17 вересня 2020 року було підписано наказ МОЗ щодо оновлення стандартів надання медичної допомоги в разі COVID-19. Документом, зокрема, передбачено зміну порядку госпіталізації та ПЛР-тестування.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Відтепер, якщо в людини немає жодного симптому COVID-19 після 14-денної самоізоляції, вона не має проходити ПЛР-тестування.

Пацієнти, які йдуть на планову госпіталізацію, також не мають робити ПЛР-тести. У такому разі достатньо буде зробити ІФА-тест, за винятком тих, у кого є ознаки гострого респіраторного захворювання.

ПЛР-тестування має проводитися виключно людям, які мають симптоми коронавірусної хвороби і які звертаються до сімейного лікаря. За рішенням лікаря до пацієнта буде направлено мобільну бригаду для проведення дослідження методом ПЛР.

Контекст. В Україні за 17 вересня 2020 року на коронавірус захворіли 2 958 осіб, одужали 3 228 пацієнтів, померли 68 осіб.

Прогнозують, що до кінця вересня кількість хворих на COVID-19 щодня складатиме 3 тис. осіб. В Україні фіксують повторні випадки зараження.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини